- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Szamotuły. Na XIX sesji radni podjęli ważne uchwały: dofinansowanie budowy drogi do Gąsaw i zwolnienia z podatku od nieruchomości

Dzisiaj, w czasie XIX sesji  Rady Miasta i Gminy, radni podjęli kilka bardzo ważnych dla lokalnej społeczności decyzji. Przede wszystkim przyjęli projekt uchwały w sprawie wprowadzenia za część roku 2020 zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Uchwała wspiera lokalnych przedsiębiorców . Konkretnie – chodzi o zwolnienie z opłat za dzierżawione od Gminy grunty, budynki i budowle lub ich części. Obiekty związane z prowadzeniem przez firmy działalności gospodarczej,  których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Zwolnienie dotyczy okresu kwiecień, maj i czerwiec 2020 roku.

Wielu mieszkańców miasta i gminy Szamotuły z pewnością interesuje uchwalona przez radnych wysokość opłat za korzystanie z  gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Samorząd zapewnia bezpłatny pobyt dziecka w przedszkolu przez 5 godzin dziennie. Jeżeli dziecko będzie w przedszkolu dłużej, rodzice zapłacą za każdą dodatkową godzinę złotówkę. Za pobyt powyżej pięciu godzin trzeciego i następnych dzieci opłatę obniża się o 50%. Stawki będą obowiązywać od 1 września 2020 roku.

- Reklama -

Radni podjęci  jednogłośną decyzję dotyczące  udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Szamotulskiemu. Chodzi o 300 000 złotych wsparcia remontu drogi 1857P do Gąsaw. Dokonali też korekty  budżetu Miasta i Gminy Szamotuły.

Samorządowcy przesunęli decyzję  dotyczącą projektu uchwały określającej wysokość diet dla sołtysów. Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek odpowiadał również na pytania radnych dotyczącem.in.: projektu rewitalizacji Rynku i remontu ul. Wiosny Ludów.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe