20-latek ukradł ciągnik rolniczy. Prowadził go pod wpływem alkoholu

0

Dwa zarzuty usłyszał 20 letni mieszkaniec gminy Pniewy podejrzany o kradzież ciągnika rolniczego oraz kierowanie nim w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu o kradzieży.

W dniu 16 maja br. około godziny 23, dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego. Do zdarzenia doszło w Wielonku. Znany poszkodowanemu sprawca ukradł traktor wraz z wózkiem inwentarzowym z terenu jego posesji i najprawdopodobniej miał jechać nim lasem w kierunku Orliczka.

Policjanci sprawdzili więc dukty leśne. Na drodze Wielonek-Orliczko, kryminalni z Szamotuł znaleźli skradziony pojazd, a wraz z nim podejrzanego o kradzież.  Ciągnik prowadził 20-letni mieszkaniec gminy Pniewy. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości, okazało się, iż miał 0,96 promila alkoholu w organizmie. Kradzież nie była więc jedynym przewinieniem z jego strony.

20-latek został zatrzymany, a ciągnik rolniczy wrócił do właściciela. Gdy podejrzany o kradzież wytrzeźwiał, został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przyznał się do zarzucanych czynów.

Zobacz więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj