- Reklama -
10.7 C
Szamotuły
piątek, 31 marca, 2023

Strażacy z Chlewisk już z nowym wozem [ZDJĘCIA]

W czwartek odbyło się oficjalne przekazanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN do jednostki OSP Chlewiska.

Wóz do tej pory służył w szamotulskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Jednak po zakupie nowego pojazdu za ponad 1,3 mln złotych, podjęto decyzję o przekazaniu ciężkiego MAN-a jednostce z Chlewisk w gminie Kaźmierz.

23 lutego na placu przed remizą OSP Chlewiska odbyła się uroczystość przekazania wozu. Po uroczystym przekazaniu kluczyków i dowodu rejestracyjnego do nowego wozu strażackiego przez Poseł na Sejm Panią Martę Kubiak, Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, Zastępcę Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu bryg. Tomasza Grelaka w asyście Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach st. bryg. Ireneusza Persa, ksiądz Krzysztof Musiał wygłosił stosowną na tę okoliczność modlitwę oraz poświęcił wóz strażacki – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

- Reklama -

Po oficjalnej części spotkania, mieszkańcy i goście mogli zapoznać się z nowym pojazdem oraz wyposażeniem lokalnej jednostki.

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe