- Reklama -
16.1 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

Nowy samochód dla szamotulskich strażaków [ZDJĘCIA]

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wzbogaciła się o nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy.

Przygotowany przez firmę WAWRZASZEK ISS Bielsko-Biała pojazd marki SCANIA P410 wyposażony jest w silnik o mocy 302 kW (410 KM), posiada uterenowiony napęd 6×6, kabinę w układzie 1+1+4, wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 8400 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 845 litrów. Samochód został wyposażony w autopompę o wydajności 6500 l/min przy ciśnieniu 8 bar, działko wodno-pianowe o wydajności 3200 l/min, linię szybkiego natarcia, wyciągarkę linową, maszt oświetleniowy z dwoma lampami LED oraz sprzęt oświetleniowy i łączności.

Pojazd po uzupełnieniu w odpowiedni sprzęt pożarniczy zgodnie z obowiązującymi przepisami i po dokonaniu szkoleń z jego obsługi został w dniu dzisiejszym wprowadzony do podziału bojowego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.
Pojazd wykorzystywany będzie do działań ratowniczo-gaśniczych i zastąpi poprzedni, który w najbliższym czasie zostanie przekazany do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu szamotulskiego, gdzie dalej będzie służył naszemu społeczeństwu.

- Reklama -

Zakup pojazdu w kwocie 1 329 999,00 zł został sfinansowany ze środków budżetu państwa oraz środków samorządu terytorialnego.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe