- Reklama -
8.8 C
Szamotuły
piątek, 24 marca, 2023

Straż Miejska apeluje – Nie pal śmieci!

Straż Miejska w Szamotułach od dłuższego już czasu prowadzi akcję NIE PAL ŚMIECI, informując o śmiertelnej wręcz szkodliwości takiego sposobu pozbywania się śmieci. Do części mieszkańców apele docierają, do części niestety nie.

Problem staje się coraz bardziej dokuczliwy i medialny zwłaszcza po ostatnich informacjach z takich miast jak np. Kraków. W Szamotułach ten problem widoczny i odczuwalny jest zwłaszcza w tych częściach miasta, gdzie usytuowane są domki jednorodzinne i stare kamienice opalane węglem.

- Reklama -

Nowy tańszy i zdrowszy sposób palenia węglem w tradycyjnych kotłach węglowych!

Zamiast palenia tradycyjnego „od dołu” możemy palić odwrotnie – „od góry”. Na spód paleniska wrzucamy węgiel, wyżej drewno, tekturę (niefoliowaną) i papier. Ten nowy sposób sprawdzali strażnicy miejscy, postanowiłem przetestować i ja. To działa i to jak!
Rozpala się nieco dłużej zanim zajmie się węgiel, ale potem jest już tylko lepiej. Dymi się nieznacznie i jedno nałożenie do pieca wystarczyło mi na 7 – 8 godzin. Starym sposobem o połowę mniej. Jest to znakomity sposób dla tych wszystkich, których nie stać na zakup kotła gazowego, czy też kotła na groszek węglowy bądź wykorzystującego olej opałowy. Palenie „od góry” jest tańsze i bardziej ekologiczne. Najlepiej oczywiście sprawdzić to samemu. Dlaczego nie ułatwić życia sobie i innym.

 

UMiG
  1. Zamiast apelować, niech się przejadą po mieście, pełno jest takich speców co całą ulicę potrafią zadymić!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe