- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Trzech nastolatków okradło domek letniskowy

Policjanci z Dusznik przedstawili zarzuty trzem nieletnim, którzy są podejrzewani o włamanie do domku letniskowego oraz zniszczenie sprzętu muzycznego. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego.

W miniony tygodniu (8 lutego br.) policjanci z Dusznik otrzymali zawiadomienie o tym, że ktoś włamał się do domku letniskowego, który znajduje się na terenie gminy Duszniki. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.
Jak wynikało z ustaleń, sprawcy wybili szybę w domku letniskowym, spenetrowali pomieszczenia, zniszczyli perkusję oraz ukradli gitarę akustyczną. Jak się okazało uszkodzoną gitarę porzucili nieopodal domku.

- Reklama -

Podejrzenia padły na trzech 14-letnich mieszkańców gminy Duszniki. Policjanci pojechali do ich domów i ustalili przebieg zdarzenia. Nieletni zostali przewiezieni do Posterunku Policji w Dusznikach, gdzie zostali przesłuchani w obecności opiekunów prawnych. Chłopcy przyznali się do winy.

Usłyszeli zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem oraz ze zniszczeniem mienia. Teraz czeka ich sprawa w Wydziale Rodzinnym Sądu Rejonowego w Szamotułach.

(sierż. sztab. Sandra Chuda) KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe