- Reklama -
16.1 C
Szamotuły
środa, 22 marca, 2023

Powiatowe spotkanie z Sołtysami

We wtorek 28 lutego na zaproszenie Starosty Józefa Kwaśniewicza, do Muzeum Zamek Górków w Szamotułach przybyli sołtysi wsi Powiatu Szamotulskiego.

W trakcie spotkania goście mieli okazję zapoznać się z prezentacją multimedialną poświęconą inwestycjom oraz działaniom z zakresu polityki społecznej, realizowanym przez Powiat Szamotulski, a także w partnerstwie z Gminami Powiatu w latach 2015 – 2016. Zaprezentowano m.in. inwestycje drogowe i oświatowe (remonty, budowa obiektów sportowych przy szkołach), aktualne zadania realizowane na terenie SP ZOZ w Szamotułach (budowa nowego budynku poradni specjalistycznych oraz drogi dojazdowej do szpitala od strony Poczty) oraz budowę hali sportowej przy szamotulskim Zespole Szkół nr 1.

- Reklama -

Starosta poruszył również temat planów inwestycyjnych na kolejne lata. Podkreślał znaczenie współpracy z Gminą Szamotuły przy gminnym zadaniu pn. „Przebudowa ulic Kolarskiej, Słonecznej i Felińskiego w Szamotułach”, które realizowane będzie w roku 2017. Mówił też o planach budowy dużej i małej obwodnicy Szamotuł.

W dalszej części spotkania poruszono sprawy bieżące. Sołtysi dzielili się problemami swoich sołectw zwracając uwagę m.in. na konieczne remonty dróg. Starosta chętnie odpowiadał na pytania gości. Uczestnicy spotkania mieli okazję wyrazić swoją opinię na temat służby zdrowia, dróg, szkolnictwa, itp. Przekazali oni też cenne uwagi i sugestie, które z pewnością będą brane pod uwagę przez władze Powiatu Szamotulskiego podczas realizacji kolejnych zadań.

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe