- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Policjanci sprawdzą czy masz prawidłowo oznakowaną posesję!

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach w marcu przeprowadzą działania informacyjne związane z obowiązkiem oznaczenia posesji na terenie całego powiatu.

Identyfikacja poszczególnych domów ma istotne znaczenie. Brak oznaczenia z numerem posesji powoduje znaczne utrudnienia w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek.
Właściciele nieruchomości nie są świadomi konsekwencji, iż brak tabliczki z numerem budynku może zdecydowanie wydłużyć czas oczekiwania na interwencję policji bądź przyjazd karetki pogotowia. Bardzo często zdarza się bowiem, że policjanci, ratownicy medyczni lub strażacy błądzą po terenie, pytając o konkretny adres wezwania. Tym samym tracą bezcenne sekundy, minuty, które mogą uratować czyjeś życie.

- Reklama -

Celem podniesienia świadomości społecznej Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach przeprowadzi w marcu br. działania informacyjne w tym zakresie.

W pierwszej kolejności polegać one będą na ustaleniu nieruchomości, których właściciele nie dopełnili obowiązku umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym. Obowiązek taki wynika bowiem z przepisów art. 47b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawa geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. Z 2010 r. Nr 193, poz. 1287 z późn. zm.).

W tym przypadku policjanci przeprowadzą rozmowy z administratorami, dozorcami i użytkownikami nieruchomości oraz poinformują o obowiązkach, jaki nakłada na nich wskazana powyżej ustawa. Działania informacyjne prowadzone zostaną do końca marca.

W późniejszym terminie będą prowadzone przez funkcjonariuszy działania sprawdzające. Istotnym jest fakt, że uchylenie się od realizacji obowiązku numerycznego oznaczenia posesji lub realizowanie go w niewłaściwy sposób – np. poprzez brak utrzymania takiej tabliczki w należytym stanie – stanowi wykroczenie, które zgodnie z przepisem art. 64 Kodeksu wykroczeń zagrożone jest karą grzywny do 250 złotych lub karą nagany.

Apelujemy o zwrócenie uwagi na właściwe oznakowanie swoich posesji. Pamiętajmy, iż widoczny numer budynku wraz z nazwą ulicy zdecydowanie ułatwi pracę służbom mundurowym, zaś w przypadku działań policjantów może mieć istotne znaczenie w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

KPP w Szamotułach

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe