- Reklama -
7 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 marca, 2024

Posiadali przy sobie narkotyki – wpadli w ręce policjantów

W ostatnim czasie policjanci z terenu powiatu szamotulskiego zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za posiadanie środków zabronionych przez Ustawę o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Dodatkowo policja z Pniew wyjaśnia, czy jeden z nich kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych.

W nocy z 14 na 15 maja br. policjanci z pniewskiej patrolówki kontrolowali pojazd na ulicy Dworcowej. Gdy już kończyli kontrolę, zauważyli samochód marki Nissan Almera, który zatrzymał się nagle na ulicy Wronieckiej. Z samochodu nikt nie wysiadał ani do niego nie wsiadał. Policjanci zainteresowali się więc kierującym powyższym samochodem.

- Reklama -

24-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, który kierował nissanem nie potrafił nawet wytłumaczyć dlaczego się zatrzymał. W trakcie kontroli wypowiadał się niespójnie i nielogicznie. Miał wahania nastroju. Nie potrafił nawet powiedzieć jak znalazł się w pojeździe. Mężczyzna ewidentnie zachowywał się jakby był pod działaniem narkotyków.

Z uwagi na jego zachowanie, policjanci skontrolowali mężczyznę oraz samochód, którym jechał. W trakcie kontroli osobistej znaleźli przy nim dwa zwitki foliowe- jeden z zawartością marihuany, drugi z zawartością amfetaminy. Ponadto policjanci sprawdzili stan trzeźwości 24-latka. Był trzeźwy. W związku z faktem, iż jego zachowanie wyraźnie wskazywało na to, iż mógł kierować samochodem pod wpływem narkotyków, mężczyźnie pobrano krew do badań. Po uzyskaniu wyników okaże się, czy otrzyma zarzut kierowania pojazdem pod ich wpływem.

Kilka dni wcześniej (12.05) dzielnicowy oraz policjant z pniewskiej patrolówki również zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 31-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, który był pasażerem mercedesa kontrolowanego przez policjantów na ul. Świętego Ducha w Pniewach, miał przy sobie zwitek foliowy z zawartością amfetaminy.

Kolejna osoba, która posiadała przy sobie zabronione substancje została zatrzymana w dniu 10 maja na ul. Dworcowej w Baborówku. Policjanci szamotulskiej patrolówki zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 27-letniego mieszkańca Wronek. Podczas kontroli znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością marihuany.

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty z art 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani (posiadanie środków odurzających lub psychotropowych). Za posiadanie narkotyków grozi więzienie. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

S. Chuda - KPP w Szamotułach
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe