- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Śmiertelny wypadek na Jana Pawła II

We wtorek 16 maja około godziny 9.30 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na ulicy Jana Pawła II w Szamotułach.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 29-letnia mieszkanka Szamotuł, kierując samochodem marki Peugeot potrąciła 86-letniego szamolutanina, który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

- Reklama -

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, niestety mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł kilka godzin po wypadku.

Jak informuje Sandra Chuda z KPP w Szamotułach: Policjanci szamotulskiej drogówki rozpytali osoby będące na miejscu zdarzenia, sporządzili niezbędną dokumentację, a także wykonali oględziny. Przyczyny niniejszego wypadku wyjaśniane są w ramach prowadzonego postępowania.

Policja apeluje do kierowców oraz pieszych: Od początku 2017 roku na drogach naszego powiatu życie straciło 8 osób. W całym 2016 roku, w wyniku obrażeń poniesionych w wypadkach drogowych zmarło 7 osób.

Apelujemy więc do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Przechodząc przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych warto upewnić się, czy kierujący będzie w stanie wyhamować. Dla własnego bezpieczeństwa, warto w takich sytuacjach kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Zarówno na terenie zabudowanym, jak i poza nim. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze itp. i może dojść do tragedii.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe