- Reklama -
7 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 marca, 2024

Dwie osoby poszkodowany w wypadku na trasie Duszniki – Pniewy

Dzisiaj o godzinie 17:13 doszło do groźnie wyglądającego wypadku w Chełminku na trasie Duszniki – Pniewy.

Jak informuje  st. sekc. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły: W czwartek 18 maja o godz. 17.13 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie, że na trasie Duszniki – Pniewy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w okolicach miejscowości Chełminko.

Mało precyzyjna lokalizacja miejsca wypadku była podstawą do zadysponowania większych sił i środków. Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do wypadku wyjechały także wozy bojowe OSP Podrzewie, OSP Duszniki oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą.  Jeden pojazd znajdował się w rowie, natomiast drugi znajdował się na środku drogi. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Droga powiatowa była nieprzejezdna.

Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym przez strażaków z OSP, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Dwie poszkodowane osoby zostały przetransportowane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Przyczyny wypadku ustala policja.

- Reklama -

[Best_Wordpress_Gallery id=”98″ gal_title=”Wypadek Chełminko”]

Zdjęcia: mł. ogn. Patryk Paszkowski, st. sekc. Rafał Roszyk

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe