- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Porozumienie szamotulskich służb ratunkowych

Szpital Powiatowy w Szamotułach przekazał Policji i Straży Pożarnej piloty do bramy wjazdowej na teren szpitalnego lądowiska dla śmigłowców.

Pod patronatem Starosty Szamotulskiego Szpital Powiatowy w Szamotułach zawarł porozumienie z Komendą Powiatową Policji oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w kwestii korzystania ze szpitalnego lądowiska. Celem porozumienia jest usprawnienie współpracy służb ratunkowych.

- Reklama -

W ubiegłym roku miał miejsce incydent związany z lądowaniem helikoptera ratunkowego bez wiedzy szpitala. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przyznało wówczas, że to załoga śmigłowca nie dochowała należytych procedur. Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, dyrekcja SP ZOZ zleciła wykonanie instalacji, dzięki której dyspozytor z dyżurki w Szpitalu może zdalnie otwierać bramę wjazdową do lądowiska.

W walce o zdrowie i życie pacjenta największą rolę odgrywa czas. Sytuacja, jaka miała miejsce w ubiegłym roku, pokazała nam, że różne służby ratunkowe mogą czasami naruszyć procedury. Staramy się zapewnić, by nie miało to wpływu na szybkość udzielenia pomocy lekarskiej. Od teraz w nagłych sytuacjach, bramę lądowiska będzie mógł otworzyć nie tylko pracownik szpitala, ale również służby policji i straży pożarnej. Taka możliwość stanowi gwarancję, że pomoc pacjentowi zostanie udzielona w najkrótszym możliwym czasie – podkreśla dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak.

[Na zdjęciu od lewej: Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Szamotułach mł. bryg. Ireneusz Pers, Komendant Powiatowej Policji w Szamotułach insp. Sławomir Dziupiński, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak]

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe