- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda w Szamotułach

W dniach 15 i 16 marca br., już trzeci raz w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „NIE nowotworom u dzieci” na zaproszenie burmistrza Włodzimierza Kaczmarka przyjechał do Szamotuł Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda.

W dwóch gabinetach lekarskich ambulansu lekarze pediatrzy radiolodzy przyjęli małych mieszkańców Szamotuł i Gminy w ilości 140, w tym 73 dziewczynki i 67 chłopców w wieku od 9 miesiąca życia do 6 roku życia wykonując 347 badań, w tym 140 USG jamy brzusznej, 140 USG tarczycy i 67 USG jąder. Zmian i odstępstw od normy wykryto w 41 badaniach. Lekarze udzielili 41 porad lekarskich dotyczących wykrytych nieprawidłowości oraz zalecili rodzicom przeprowadzenie konsultacji specjalistycznych, m.in.: kontrole USG (41), pediatrycznych (41), endokrynologicznych (5), chirurgicznych (8), nefrologicznych (4), urologicznych (4) i gastroenterologicznych (6).

- Reklama -

Każdorazowy przyjazd Ambulansu Fundacji Ronalda McDonalda do Szamotuł cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko rodziców z naszego Miasta i Gminy ale także ościennych gmin. Tym drugim niestety musieliśmy odmawiać zapisu informując, że badania są finansowane z budżetu Miasta i Gminy Szamotuły dla swoich mieszkańców.

Na badania nie mogło przybyć z powodu choroby 20 zapisanych dzieci. Mając na uwadze ten fakt a także spore i niesłabnące zainteresowanie tymi specjalistycznymi badaniami, zwróciliśmy się do Fundacji Ronalda McDonalda o rozważenie możliwości ponownego przyjazdu Ambulansu do Szamotuł jeszcze w tym roku. Taka możliwość została potwierdzona i po letnich wakacjach będziemy mieli przyjemność ogłosić termin przyjazdu Ambulansu i termin zapisów na badania.

[Best_Wordpress_Gallery id=”494″ gal_title=”Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda w Szamotułach”]

UMiG

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe