- Reklama -
-2.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Podsumowanie pierwszego dnia akcji „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

Policjanci podsumowali pierwszy dzień działań „Prędkość – zero tolerancji”. Na terenie całego województwa mundurowi nałożyli 996 mandatów karnych i zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Na terenie naszego powiatu 47 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi

„Za nami pierwszy dzień akcji przeprowadzanej na drogach całej Wielkopolski o nazwie „Prędkość – zero tolerancji”. Policjanci oprócz przeprowadzania kontroli prędkości zwracali uwagę na inne naruszenia przepisów prawa takie jak kierowanie w stanie nietrzeźwości, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów.

- Reklama -

Wielkopolscy policjanci na terenie całego województwa skontrolowali tego dnia – w zaledwie kilka godzin 1337 pojazdów. Nałożyli 996 mandatów, w tym 725 na kierujących pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 76 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów oraz 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.” (KWP Poznań)

Pierwszego dnia akcji, policjanci szamotulskiej drogówki nałożyli w sumie 47 mandatów karnych. 37 z nich były to mandaty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości. Szamotulscy policjanci zatrzymali również 3 dowody rejestracyjne od pojazdów.

Dzisiaj kolejny dzień działań. Apelujemy o zachowanie środków ostrożności podczas kierowania pojazdami.

KPP (S. Chuda)

  1. Ja tam wolałem włączyć yanosika i się bardzo przydał, bo akurat długa trasa była przede mną. Ale nie czaję, żeby aż tyle osób dało sie złapać mając własnie darmowego yanosika do dyspozycji. Jak ja jechałęm to każdy patrol był już oznaczony w aplikacji…

  2. @lewy nie wiem skąd te liczby wręczonych mandatów, jak liczba kierowców w Yanosiku stale rośnie ;/

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe