- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

Policyjny pościg ulicami Obrzycka

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Obrzycko, który jest podejrzany o to, że nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec dzielnicowym. Funkcjonariusze ścigali mężczyznę drogami leśnymi i ulicami Obrzycka. Wczoraj 29-latek usłyszał zarzut.

W niedzielę (20 maja br.), około godziny 16.45 dzielnicowi patrolowali okolice miejscowości Obrowo. Zauważyli tam kierującego motocyklem typu cross, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Kierujący motocyklem na widok radiowozu skręcił w dukt leśny. Policjanci pojechali za nim do Obrzycka, gdy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać motocyklistę do kontroli, ten wcale nie reagował. Obracał się spoglądając na radiowóz i kontynuował swoją jazdę.

- Reklama -

Jak wynika z ustaleń, w  trakcie dynamicznego pościgu, motocyklista zajeżdżał drogę policjantowi, który kierował radiowozem tak, aby ten nie mógł go wyprzedzić. Po przejechaniu ulicy Wronieckiej, pościg przeniósł się na drogę gruntową. W dukcie leśnym funkcjonariusze stracili kontakt wzrokowy z motocyklistą.

Czynności policjantów nie zakończyły się jednak. Do pomocy wezwane zostały inne patrole. Policjanci sprawdzali pobliski teren i rozpytali okolicznych mieszkańców oraz potencjalnych świadków pościgu. Ustalono, iż kierujący motocyklem, to najprawdopodobniej  29-letni mieszkaniec gminy Obrzycko.

Policjanci sprawdzili więc jego miejsce zamieszkania. Tam zabezpieczyli kask oraz motocykl, którym poruszał się podejrzewany o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. 29-latek został zatrzymany. Pobrano mu krew do badań, aby przeprowadzić retrospekcję, na podstawie której będzie można określić, czy mężczyzna był trzeźwy w chwili kierowania motocyklem.

Wczoraj policjanci przedstawili mu zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. W rozmowie z policjantami mężczyzna tłumaczył, że przestraszył się kontroli, gdyż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Ta kwesta jest również wyjaśniana. Funkcjonariusze czekają też na wyniki badań krwi. Postępowanie jest w toku.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe