- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kłusownictwo

Do dwóch lat więzienia grozi mieszkańcom gminy Pniewy podejrzewanym o kłusownictwo. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż mężczyźni łowili nielegalnie ryby przy pomocy sieci rybackich. Sprawę wyjaśnia pniewska dochodzeniówka.

W minionym tygodniu (w środę 16 maja br.) pniewscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nielegalnego połowu ryb. Na powyższą sytuację zareagował zgłaszający, który nagrał zaistniałą sytuację. Z ustaleń wynikało, iż nad jeziorem w Zamorzu, dwóch mężczyzn wyciągało z wody sieć rybacką z rybami.

- Reklama -

Z nagrania wynikało, iż jednym z mężczyzn był najprawdopodobniej 59-letni mieszkaniec Pniew. W środę, policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania i w jego domu zabezpieczyli m.in. węgorza. Mężczyzna został zatrzymany. Następnego dnia funkcjonariusze ustalili też drugiego z mężczyzn. Okazało się, iż był to 62-letni mieszkaniec gminy Pniewy. Również on trafił w ręce mundurowych.

Mężczyźni zostali przesłuchani. Z ustaleń wynikało, iż najprawdopodobniej w nielegalny sposób złowili kilka linów i węgorza. Usłyszeli zarzuty poławiania ryb bez uprawnień przy pomocy narzędzi lub urządzeń połowowych. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe