- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Po próbie terenowej podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, czas na skoki

Dziś zawodnicy, rywalizujący w Festiwalu Jeździeckim Baborówko, zmierzyli się z wymagającą trasą próby terenowej. Reprezentacja Polski zaprezentowała dobrą formę.

Tylko dwie pary pokonały dziś trudną trasę próby terenowej konkursu CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w normie czasu i bez błędów – Oliver Townend (GBR) na Cillnabradden Evo i Maxime Livio (FRA) na Pica d’Or. Drugi dzień z rzędu lider światowego rankingu WKKW, Oliver Townend (GBR), pokazał znakomitą postawę, pokonując cross bezbłędnie i najszybciej spośród 39 par – w czasie 6.55 minut. To umocniło jeźdźca na pozycji lidera w tym najtrudniejszym konkursie zawodów. Przed próbą skoków przez przeszkody zawodnik ma 4,5 punktu przewagi do będącego na drugim miejscu Maxime Livio (FRA) na Opium De Verieres.

- Reklama -

Maxime Livio (FRA) może dzisiejszy dzień zaliczyć do bardzo udanych. Po wczorajszej próbie ujeżdżenia w konkursie CIC3* Francuz był na czwartej pozycji z Opium De Verieres, na 20 z Pica d’Or oraz na 34 z Vitorio Du Montet. Dziś po wymagającej próbie terenowej zawodnik uplasował się na drugiej pozycji z Opium De Verieres (zbierając 2,4 punku karnego za przekroczenie normy czasu), na pozycji czwartej – z Pica d’Or (pokonując cross bezbłędnie i w normie czasu) oraz na miejscu 18 z Vitorio Du Montet (zbierając 14,4 punktów karnych za przekroczenie normy czasu).

Z dziewiątej na trzecią pozycję w konkursie CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza przesunął się Andreas Dibowski (GER) na koniu FRH Corrida. Zawodnik pokonał dziś cross bezbłędnie, zbierając jednak 1,6 punktu karnego za przekroczenie normy czasu.

Z konkursu wyeliminowany został Tim Price (NZL), który zaliczył niegroźny upadek z konia Pats Jester w drugiej części próby terenowej.

W konkursie CIC2* – puchar Kuhn Maszyny Rolnicze na pozycję lidera wysunął się Mateusz Kiempa (POL) na Libertinie. Jadący jako ostatni spośród 59 zawodników Kiempa (POL) pokonał próbę terenową bezbłędnie i w normie czasu. Na drugie miejsce przesunął się Senne Vervaecke (BEL) z Jeno. Miejsce trzecie po próbie terenowej należy do Andreasa Dibowskiego (GER) na Belfast 35.

Dziś swoje rozstrzygnięcie miał konkurs CIC1* – puchar Lotto. Pierwszego dnia pozycję lidera objął Yoshiaki Oiwa (JPN) z koniem Bart L JRA i nie oddał jej aż do dzisiaj. Drugie miejsce po dzisiejszej próbie terenowej zajął Paweł Warszawski (POL) ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, który startował w tym konkursie z koniem Frontiera. Na pozycji trzeciej uplasował się Mateusz Kiempa (POL) z koniem Ambrozio J.

W konkursie CICYH1* dla młodych koni sześcioletnich – puchar Stadniny Kunowo pierwsze miejsce przed próbą skoków przez przeszkody zajmuje Maxime Livio (FRA) z koniem Clotaire de Ferivel. Miejsce drugie zajmuje Stephanie Bohe (GER) z koniem Romance P. Miejsce trzecie należy do Pawła Warszawskiego (POL) i Hummera.

Niedzielna próba skoków będzie transmitowana live online (na stronie internetowej, na profilu Facebook i kanale Youtube zawodów). O godz. 10.45 rozpocznie się konkurs CIC2* – puchar Kuhn Maszyny Rolnicze, a o godz. 14.00 – konkurs CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza.

Jutro rano wszystkie konie poddane zostaną przeglądowi weterynaryjnemu po dzisiejszej wyczerpującej próbie terenowej. Test skoków przez przeszkody wyłoni zwycięzców, którzy podzielą się rekordową pulą nagród w historii polskiego WKKW.

Pełny program, listy i wyniki dostępne są na: www.festiwal.baborowko.pl

Więcej informacji na:

https://www.facebook.com/festiwal.baborowko/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

https://www.youtube.com/channel/UCzfmxVHAbNS8XdcFRmYTV6g

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe