2.4 C
Szamotuły
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Po próbie terenowej podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, czas na skoki

Dziś zawodnicy, rywalizujący w Festiwalu Jeździeckim Baborówko, zmierzyli się z wymagającą trasą próby terenowej. Reprezentacja Polski zaprezentowała dobrą formę.

Tylko dwie pary pokonały dziś trudną trasę próby terenowej konkursu CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w normie czasu i bez błędów – Oliver Townend (GBR) na Cillnabradden Evo i Maxime Livio (FRA) na Pica d’Or. Drugi dzień z rzędu lider światowego rankingu WKKW, Oliver Townend (GBR), pokazał znakomitą postawę, pokonując cross bezbłędnie i najszybciej spośród 39 par – w czasie 6.55 minut. To umocniło jeźdźca na pozycji lidera w tym najtrudniejszym konkursie zawodów. Przed próbą skoków przez przeszkody zawodnik ma 4,5 punktu przewagi do będącego na drugim miejscu Maxime Livio (FRA) na Opium De Verieres.

Maxime Livio (FRA) może dzisiejszy dzień zaliczyć do bardzo udanych. Po wczorajszej próbie ujeżdżenia w konkursie CIC3* Francuz był na czwartej pozycji z Opium De Verieres, na 20 z Pica d’Or oraz na 34 z Vitorio Du Montet. Dziś po wymagającej próbie terenowej zawodnik uplasował się na drugiej pozycji z Opium De Verieres (zbierając 2,4 punku karnego za przekroczenie normy czasu), na pozycji czwartej – z Pica d’Or (pokonując cross bezbłędnie i w normie czasu) oraz na miejscu 18 z Vitorio Du Montet (zbierając 14,4 punktów karnych za przekroczenie normy czasu).

Z dziewiątej na trzecią pozycję w konkursie CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza przesunął się Andreas Dibowski (GER) na koniu FRH Corrida. Zawodnik pokonał dziś cross bezbłędnie, zbierając jednak 1,6 punktu karnego za przekroczenie normy czasu.

Z konkursu wyeliminowany został Tim Price (NZL), który zaliczył niegroźny upadek z konia Pats Jester w drugiej części próby terenowej.

W konkursie CIC2* – puchar Kuhn Maszyny Rolnicze na pozycję lidera wysunął się Mateusz Kiempa (POL) na Libertinie. Jadący jako ostatni spośród 59 zawodników Kiempa (POL) pokonał próbę terenową bezbłędnie i w normie czasu. Na drugie miejsce przesunął się Senne Vervaecke (BEL) z Jeno. Miejsce trzecie po próbie terenowej należy do Andreasa Dibowskiego (GER) na Belfast 35.

Dziś swoje rozstrzygnięcie miał konkurs CIC1* – puchar Lotto. Pierwszego dnia pozycję lidera objął Yoshiaki Oiwa (JPN) z koniem Bart L JRA i nie oddał jej aż do dzisiaj. Drugie miejsce po dzisiejszej próbie terenowej zajął Paweł Warszawski (POL) ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, który startował w tym konkursie z koniem Frontiera. Na pozycji trzeciej uplasował się Mateusz Kiempa (POL) z koniem Ambrozio J.

W konkursie CICYH1* dla młodych koni sześcioletnich – puchar Stadniny Kunowo pierwsze miejsce przed próbą skoków przez przeszkody zajmuje Maxime Livio (FRA) z koniem Clotaire de Ferivel. Miejsce drugie zajmuje Stephanie Bohe (GER) z koniem Romance P. Miejsce trzecie należy do Pawła Warszawskiego (POL) i Hummera.

Niedzielna próba skoków będzie transmitowana live online (na stronie internetowej, na profilu Facebook i kanale Youtube zawodów). O godz. 10.45 rozpocznie się konkurs CIC2* – puchar Kuhn Maszyny Rolnicze, a o godz. 14.00 – konkurs CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza.

Jutro rano wszystkie konie poddane zostaną przeglądowi weterynaryjnemu po dzisiejszej wyczerpującej próbie terenowej. Test skoków przez przeszkody wyłoni zwycięzców, którzy podzielą się rekordową pulą nagród w historii polskiego WKKW.