- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Rekord zgłoszeń na Equestrian Festival Baborówko

Ponad 200 zawodników i 350 koni z 25 państw będzie rywalizować w Equestrian Festival Baborówko w ostatni weekend maja. Na starcie w Baborówku stawią się najbardziej utytułowani polscy i zagraniczni zawodnicy – uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Polski.

W programie zawodów rozegranych zostanie 6 konkursów międzynarodowych: CCI4*-S, CCI4*-L, CCI3*-S, CCI2*-S, CCIYH2*-S dla koni 6-letnich oraz CCI1*. W ramach konkursu CCI4*-S po raz kolejny w Baborówku odbędą się także Mistrzostwa Polski WKKW seniorów.

- Reklama -

Dzięki wsparciu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, zawody w Baborówku odbędą się ponownie z niespotykaną w polskim WKKW pulą nagród o łącznej wysokości 415 000 zł. Taka wysokość nagród finansowych plasuje Equestrian Festival Baborówko na 6 miejscu wśród najwyżej dotowanych zawodów WKKW na świecie. Konkursem z najwyższą pulą nagród finansowych jest CCI4*-S, w którym łącznie do wygrania jest 320 000 zł. Jego zwycięzca zainkasuje nagrodę finansową w wysokości 100 000 zł.

Cieszymy się z pełnych list startowych. Jesteśmy niezwykle dumni, że w Baborówku będziemy gościć gwiazdy światowego jeździectwa takie jak Ingrid Klimke czy Michael Jung. Obecność w Baborówku sportowców tej klasy to także dla polskich zawodników możliwość mierzenia się z najlepszymi. To szczególnie ważne, myśląc o planie przygotowań polskiej drużyny WKKW przed startem w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. – mówi Henryk Święcicki jr., Dyrektor zawodów – Jestem też przekonany, że rywalizacja zawodników tego formatu dostarczy kibicom znakomitych sportowych emocji.

Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznego Festiwalu będzie niemiecka amazonka Ingrid Klimke, która w Baborówku wystartuje po raz pierwszy. Zawodniczka na swoim koncie ma m.in. 4 medale olimpijskie, jest także wielokrotną medalistką Światowych Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy WKKW. Amazonka startuje w konkurencji WKKW i ujeżdżenia. W rankingu FEI w konkurencji WKKW jest obecnie na pozycji 23, a w konkurencji ujeżdżenia – na 40. Do Baborówka przyjedzie z 4 końmi.

Drugi raz publiczność w Baborówku będzie mogła kibicować reprezentantowi Niemiec, Michaelowi Jungowi. Zawodnik to dwukrotny indywidualny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016), indywidualny złoty medalista Światowych Igrzysk Jeździeckich (Kentucky 2010), trzykrotny złoty medalista Mistrzostw Europy WKKW (2011, 2013, 2015). Michael Jung startuje również z dużym powodzeniem w konkurencji skoków przez przeszkody, zwyciężając w konkursach zaliczanych do światowego rankingu na zawodach CSI4* i CSI5*. W Baborówku będzie rywalizować z 4 końmi.

3 konie do Baborówka przywiezie Maxime Livio (FRA). Zawodnik obecnie znajduje się na 20 pozycji w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. W 2018 roku Francuz wraz z drużyną wywalczył brązowy medal Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon (USA). W 2016 wygrał jeden z sześciu konkursów rozgrywanych na świecie na poziomie CCI5*L w Pau (Francja).

Na Festiwalu Jeździeckim Baborówko nie może zabraknąć Andreasa Dibowskiego, niezwykle utytułowanego reprezentanta Niemiec, który obecnie zajmuje 45 pozycję w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Jeździec trzykrotnie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich. IO w Hong Kongu (2008) ukończył ze złotym medalem drużynowym, a IO w Atenach (2004) i Sydney (2000) – drużynowo na 4 pozycji. Andreas Dibowski to także dwukrotny drużynowy złoty medalista Mistrzostw Europy (Malmo 2013, Luhmuehlen 2011). Dibowski przywiezie do Baborówka 4 konie.

Po raz kolejny w Baborówku będzie rywalizować Sandra Auffarth (GER). Amazonką na swoim koncie ma trzy medale olimpijskie – srebrny drużynowo z Rio de Janeiro (2016) oraz złoty drużynowo i brązowy indywidualnie z Londynu (2012). W 2014 roku zdobyła złoty medal indywidualnie i drużynowo w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Caen. To także wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy WKKW, w tym zdobywczyni dwóch złotych medali drużynowo (2015, 2011) oraz dwóch srebrnych indywidualnie (2015, 2011). Amazonka wystartuje w Baborówku z 3 końmi.

Po raz drugi do Baborówka przyjedzie belgijska amazonka Karin Donckers, która przywiezie 4 konie. Zawodniczka obecnie znajduje się na 60 miejscu światowego Rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Belgijka pięciokrotnie brała udział w Mistrzostwach Europy i w Mistrzostwach Świata, sześciokrotnie startowała w Finale Pucharu Świata oraz sześciokrotnie uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich (Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012, Hong Kong 2008, Ateny 2004, Sydney 2000 oraz Barcelona 1992).

Na starcie w Baborówku zameldują się także najlepsi reprezentanci Polski. Po raz drugi podczas Festiwalu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW seniorów. O obronę ósmego w swojej karierze tytułu Mistrza Polski WKKW będzie mógł walczyć najbardziej utytułowany polski WKKW-ista – Paweł Spisak. Do rywalizacji w Mistrzostwach przystąpi 12 zawodników i amazonek. O ten najbardziej prestiżowy w polskim WKKW tytuł będą rywalizować: Małgorzata Cybulska, Michał Hycki, Jan Kamiński, Mateusz Kiempa (w zeszłym roku – srebrny medal), Mariusz Kleniuk, Wiktoria Knap, Małgorzata Korycka (w zeszłym roku – brązowy medal), Paulina Maciejewska, Joanna Pawlak, Kamil Rajnert, Paweł Spisak (w zeszłym roku – złoty medal) i Paweł Warszawski.

Zawody odbędą się z udziałem publiczności zgodnie z obowiązującymi obecnie obostrzeniami. Wstęp dla publiczności jest wolny i możliwy będzie tylko w sobotę i niedzielę (w czwartek i piątek wstęp publiczności nie będzie możliwy).

Więcej informacji:

www.festiwal.baborowko.pl

www.sj.baborowko.pl

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe