- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Paweł Warszawski najlepszy po próbie ujeżdżenia

Zakończył się ostatni dzień ujeżdżenia na Festiwalu Jeździeckim Baborówko. W czołówce konkursów znajdują się przede wszystkim Niemcy, ale także Polacy, Czesi oraz Włosi. W najważniejszym konkursie CCIO4*-L najlepszy wynik uzyskał Paweł Warszawski, który dosiada klaczy Lucinda Ex Ani 4. Świetna forma Polaków wysunęła ich na prowadzenie w kwalifikacji olimpijskiej do Igrzysk w Paryżu.

CCIO4*-L o trofeum LOTTO, czyli kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, okazało się pomyślne dla Polaków. Najlepszy w konkursie był Paweł Warszawski, który wraz z klaczą Lucinda Ex Ani 4 uzyskał rezultat 29,7 pkt. Tuż za nim uplasował się Jan Kamiński z Jardem (31,4 pkt), a na trzecim miejscu znalazł się startujący indywidualnie Mateusz Kiempa oraz Libertina. Polscy zawodnicy wyprzedzają reprezentację Węgier o 9,7 pkt. Decydujące okażą się jutrzejsza próba terenowa oraz niedzielne skoki przez przeszkody.

- Reklama -

“Ujeżdżenie poszło zgodnie z planem. Nie ukrywam, że Lucinda jest świetna w tej próbie. Żeby wygrać tutaj czworobok, szczególnie między innymi z takimi końmi jak Libertina, trzeba pojechać perfekcyjnie i wydaje mi się, że ten przejazd nie miał zbyt wielu błędów. Cieszę się, że tak nam się udało.” – mówi przedstawiciel Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko i członek Kadry Narodowej, Paweł Warszawski

Podczas CCI4*-L o trofeum KOWR najlepiej zaprezentowała się Włoszka Evelina Bertoli wraz z Fidjy Des Melezes (32,3), Szwedka Lina Forsberg z Kaizen (32,4 pkt) oraz Włoch Emiliano Portale (32,8 pkt).

Najwyżej dotowany konkurs CCI4*-S o nagrodę patrona zawodów Pana Romana Roszkiewicza stoi pod znakiem niemieckich jeźdźców, ponieważ najlepszy po czwartkowej próbie pozostaje Jerome Robine z Black Ice (27,7 pkt), a tuż za nim uplasował się Christoph Wahler wraz z Carjatan S (27,9 pkt). Trzeci z kolei jest ubiegłoroczny zwycięzca – SzwajcarFelix Vogg wraz z Colero.

Naprawdę lubię Baborówko. Każdego roku jest tutaj coraz lepiej. Miło patrzeć na to, jak rodzina Święcickich rozwija ten ośrodek i mam nadzieję, że pozostanie tak cały czas.” – mówi reprezentant Szwajcarii, Felix Vogg

W konkursie trzech krótkich gwiazdek o trofeum Kuhn na pierwszym miejscu pozostaje Niemiec, Felix Etzel wraz z ogierem TSF Polartanz (23,7 pkt). Na drugim miejscu plasuje się Vanessa Bölting z Ready to Go W, a na trzecim Belgijka Lara De Liedekerke – Meier oraz Formidable 62.

W CCI2*-S o trofeum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego najlepsza okazała się Liv Elin Gunzenhäuser, która wraz z klaczą Chanel 472 uzyskała wynik 23,4 pkt. Pozostałe top 3 pozostaje bez zmian – kolejny wynik uzyskała Anna Von Beauvais, która razem z klaczą Ucella 6 zdobyła 24,1 pkt. Tuż za nią plasuje się Szwedka Louise Romeike, która wraz z Extravagance poprawiła swój wczorajszy wynik na 25,3 pkt.

W konkursie dla młodych koni CIYH2*-S o trofeum Stadniny Kunowo, najlepszy okazał się Czech Miloslav Prihoda Jr oraz Quiraldik (28,8 pkt). Na drugim miejscu znajduje się Lea Siegl z Sternenzauberin (29,2 pkt), a tuż za nią  Lara De Liedekerke – Meier oraz La La Land D’Arville (29,5 pkt)

W CCI1*-Intro o trofeum Canter Club najlepiej zaprezentował się Jerome Robine z Finanzierungsstalls Sturmpfeil, który znajduje się również na miejscu pierwszym w CCI4*-S.

Program imprezy

Sobota, 20.05.2023

9.00                 Cross (próba terenowa) CCI3*-S o puchar KUHN Maszyny Rolnicze

12.00                Cross (próba terenowa) CCI4*-S o nagrodę Mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza

14.30                Cross (próba terenowa) CCIO4*-L o puchar LOTTO

16.00                Cross (próba terenowa) CCI4*-L o puchar KOWR

17.15                Cross (próba terenowa) CCI1*-Intro o puchar Canter Club

Arena D

8.30                 Skoki CCI1*-Intro o puchar Canter Club

10.45                Skoki CCI2*-S o puchar Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Skoki CCIYH2*-S o puchar Stadniny Kunowo  (CCI2*-S & CCIYH2*-S wspólna lista startowa)

Niedziela, 21.05.2023

10.30                Cross (próba terenowa) CCIYH2*-S o puchar Stadniny Kunowo 

11.45                Cross (próba terenowa)  CCI2*-S o puchar Samorządu Województwa Wielkopolskiego

17.00                Zaprzęgi parokonne – Maraton (Konkurs kwalifikacyjny do CAVALIADA Summer)

Arena A

9.30                 Skoki CCI3*-S o puchar KUHN Maszyny Rolnicze

12.00                Skoki CCI4*-S o nagrodę Mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza

13.45                Sztafeta – Zaprzęg-samochód

15.00                Skoki CCIO4*-L o puchar LOTTO

16.15                Skoki CCI4*-L o puchar KOWR

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe