17.5 C
Szamotuły
piątek, 29 marca, 2024

Najlepszy na świecie, najlepszy w Baborówku

Dziś zakończył się Festiwal Jeździecki Baborówko, w ramach którego przez ostatnie cztery dni rozgrywane były międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego na poziomie CIC3*, CIC2*, CIC1* oraz CICYH1* dla koni sześcioletnich.

W najtrudniejszym konkursie zawodów CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza rywalizowała czołówka zawodników ze świata, którzy przyjechali do Baborówka walczyć o rekordową w historii polskiego WKKW oraz siódmą na świecie pod względem wysokości pulę nagród finansowych.

Brytyjczyk Oliver Townend (GBR) objął prowadzenie w konkursie CIC3* po próbie ujeżdżenia i nie oddał go aż do dzisiejszego dnia. Razem z Cillnabradden Evo dziś pokonał trudny tor przeszkód bezbłędnie, zajmując w konkursie pierwsze miejsce. Zwycięzca otrzymał premię finansową w wysokości 100 000 PLN. Drugie miejsce zajął Andreas Dibowski (GER), który startował z koniem FRH Corrida. Miejsce trzecie objął Maxime Livio (FRA), który startował z koniem Pica d’Or.

W konkursie CIC2* – puchar Kuhn Maszyny Rolnicze po trzech próbach (ujeżdżeniu, próbie terenowej i skokach przez przeszkody) najlepszy był Mateusz Kiempa (POL). Zawodnik po wczorajszej próbie terenowej objął prowadzenie w rankingu z Libertiną i dziś w próbie skoków przez przeszkody zachował pozycję lidera. Miejsce drugie zajął Senne Vervaecke (BEL), który startował na koniu Jeno. Miejsce trzecie należy do pary Elmar Lesch (GER) i konia Rough Diamond.

W konkursie CICYH1* dla koni sześcioletnich zwyciężyła Stephanie Böhe (GER), która startowała na koniu Romance P. Drugie miejsce zajął Maxime Livio (FRA) z koniem Clotaire de Ferivel. Miejsce trzecie należy do Pauline Wieczorek (POL) i klaczy Czacza.

W Festiwalu Jeździeckim Baborówko wzięli udział najlepsi zawodnicy na świecie, m.in. zajmujący pierwsze miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) Oliver Townend (GBR), zajmujący miejsce trzecie w rankingu FEI Tim Price (NZL) oraz wielu zawodników z pierwszej setki światowego rankingu oraz najlepszych polskich jeźdźców i amazonki.