Mieszkańcy gminy Kaźmierz wydają coraz więcej na alkohol

1

Przedsiębiorcy handlujący alkoholem są zobowiązani prawem do złożenia w terminie do 31 stycznia każdego roku oświadczeń o wysokości obrotów za rok poprzedni. Urząd Gminy Kaźmierz opublikował dane dotyczące sprzedaży alkoholu w 2019 roku.

Sumując ubiegłoroczne obroty wszystkich przedsiębiorców z terenu gminy Kaźmierz otrzymujemy kwotę 6,97 mln zł. Na napoje do 4,5 % alkoholu oraz piwo wydano 3,4 mln zł, a na wino 559 tys. zł.

Dzieląc łączną kwotę wydatków na alkohol przez liczbę mieszkańców otrzymujemy kwotę 812 zł. Jest to kwota jaką każdy statystyczny mieszkaniec gminy (0 – 100 lat) wydał w ubiegłym roku na alkohol w sklepach położonych na terenie gminy Kaźmierz.

Dla porównania w 2016 roku przedsiębiorcy z gminy Kaźmierz sprzedali alkohol o wartości 5,49 mln złotych, a w 2018 – 6,82 mln złotych.

Przedstawiając Państwu tą statystykę mam nadzieję, iż Czytelnicy zastanowią się choć przez chwilę kupując kolejną butelkę alkoholu. – czytamy na stronie UG Kaźmierz.

Zobacz więcej:
0 0 głos
Oceń artykuł
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
View all comments
Czego oczekiwac...
Czego oczekiwac...
4 miesięcy temu

500 srebrnikow na kazde dziecko od „do(jnej)brej zmiany” to jest za co strzelic malpke.
Takie statystyki nie tylko w Kazimierzu. Czytalem wypowiedz wlasciciela malego osiedlowego sklepiku w Poznaniu. Po wprowadzeniu 500+ obroty za alkohol wzrosly o 300-400%…
Wnioski???? A nieee po co…? To cena kupienie glosow w wyborach na PIS a reszta sie nie liczy…