- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Troje nietrzeźwych kierowców wpadło w miniony weekend. Rekordzista miał prawie 3 promile

O tym, że jazda pod wpływem alkoholu nie popłaca mogło się przekonać troje kierujących samochodami, którzy w miniony weekend zostali ujęci na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa . Dwoje z nich spowodowało zdarzenia drogowe. Jeden został ujęty przez policjanta w czasie wolnym od służby.

Pierwszy z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w dniu 26 sierpnia r. po zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Zalesie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 22-letni kierujący samochodem marki Fiat Ducato nie udzielił pierwszeństwa kierującej samochodem marki Mercedes, która wykonywała manewr wyprzedzania. Kobieta, aby uniknąć zderzenia z samochodem, zjechała na pobocze, jednak straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w jadący w tym samym kierunku samochód marki Kia Sorento. Podczas pracy na miejscu zdarzenia, policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji. Okazało się, iż kierujący fiatem ducato znajduje się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 0.60 promila alkoholu w organizmie. 22-latek został zatrzymany i stracił uprawnienia do kierowania pojazdem.

Kolejny podejrzany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości został ujęty tego samego dnia około godziny 21 przez policjanta z Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu. Funkcjonariusz, będąc w czasie wolnym od służby zareagował, gdy zobaczył podejrzanie zachowującego się kierującego na ul. Lipowej w Bytyniu. Funkcjonariusz zabrał kierowcy kluczyki i na miejsce wezwał policjantów będących w służbie. Okazało się, że podejrzany o kierowanie samochodem, to 57-leni mieszkaniec gminy Duszniki. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości wyszło na jaw, że miał aż 2,74 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po zweryfikowaniu informacji zawartych w policyjnym systemie, okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę oraz przesłuchali pierwszych świadków.

- Reklama -

Ostatnie ze zdarzeń miało miejsce w nocy z 26 na 27 sierpnia około godziny 1. 30 na ul. Jana Pawła II w Kaźmierzu. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, w której udział brać mogła nietrzeźwa kierująca samochodem. Na miejscu interweniowali patrolowcy z Szamotuł. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż zderzyły się tam ze sobą opel meriva (którym kierowała 20-letnia mieszkanka powiatu nowotomyskiego) oraz renault megane, którym kierował 21-letni mieszkaniec Kaźmierza. Z rozpytania świadków wynikało, iż do zderzenia pojazdów doszło w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Kierująca oplem nie zastosowała się do znaku „STOP” i wjechała w bok renault megane. Gdy policjanci sprawdzili stan trzeźwości 20-latki, okazało się, że ma 0,98 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie uniemożliwiono dalszą jazdę. Policjanci zatrzymali jej też uprawnienia do kierowania samochodem.

Teraz w powyższych sprawach policjanci będą prowadzili postępowania. Nieodpowiedzialnym kierujących grozić może kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe