- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

„Takich lekarzy już nie ma”. Powstał reportaż o dr Ryszardzie Surmie

20 sierpnia 2023 roku, w dniu, w którym dr Ryszard Surma obchodziłby swoje 77. urodziny, opublikowano ponad godzinny reportaż o życiu i pracy znanego w Szamotułach pediatry.

Dr Ryszard Surma przez kilkadziesiąt lat leczył dzieci i młodzież z naszego miasta. Najpierw w szamotulskim szpitalu i przychodni, a później w prywatnym mieszkaniu przy ulicy Sezamkowej. Rodzice małych pacjentów często podkreślali, że dr Surma mimo podeszłego wieku, nigdy nie odmawiał pomocy, a za leczenie w prywatnym gabinecie nie brał wynagrodzenia.

Doktor zmarł 7 kwietnia 2018 roku, w wieku 73 lat. Do ostatnich dni przyjmował pacjentów – w dniu śmierci zasłabł, udzielając porady telefonicznej pacjentowi.

- Reklama -

„Takich lekarzy już nie ma..”

W dniu urodzin doktora, 20 sierpnia 2023 roku, Sebastian Pawlaczyk postanowił opublikować dokument o Ryszardzie Surmie. Pozwoliłem sobie jednak stworzyć coś właśnie o Tobie. Wiem, że byś się burzył.. że to niepotrzebne. Ale poczułem, że tak właśnie trzeba. Niech ten godzinny materiał będzie przesłaniem dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia i prawdziwym drogowskazem spełniania przysięgi Hipokratesa – informuje autor reportażu.

Cały reportaż dostępny jest poniżej:

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe