- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

11 osób zatrzymanych podczas akcji „Trzeźwy poranek”

Policjanci z szamotulskiej drogówki prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 11 osób podejrzewanych o kierowanie samochodami pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

- Reklama -

Prowadzone cyklicznie działania pod hasłem „Trzeźwy poranek” pokazują, że na naszych drogach wciąż porusza się wielu kierujących, którzy nie respektują przepisów dotyczących zakazu wsiadania za kierownice pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone w dniu 20 czerwca br. działania prewencyjne potwierdziły również tą sytuację.

Tym razem działania skoncentrowane były w gminie Kaźmierz. Celem akcji, jak w każdym tego typu działaniu było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego zadaniem policjantów było zbadanie jak największej liczby kierujących, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu.

W ramach działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości u prawie 700 kierujących pojazdami. Tym razem w ramach działań „Trzeźwy poranek”, szamotulscy policjanci udaremnili dalszą jazdę aż 11 osobom, które są podejrzewane o to, że znajdowały się pod wpływem alkoholu. Osiem osób znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu, a trzy w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia. Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, zatrzymanym do kontroli drogowej grozi areszt albo grzywna.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub innego pojazdu. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe