- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Akcja „Alkohol i Narkotyki”

4 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu zatrzymali policjanci z szamotulskiej drogówki. Zatrzymania miały miejsce w związku z prowadzoną akcją „ALKOHOL i NARKOTYKI”. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia. Policja apeluje, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

- Reklama -

12 czerwca br. policjanci z szamotulskiej drogówki prowadzili działania pod hasłem „Alkohol i narkotyki”. W ramach niniejszej akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości osób, które kierowały pojazdami. Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu osób, które kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Podczas działań, które zostały przeprowadzone na terenie powiatu szamotulskiego, policjanci sprawdzili stan trzeźwości 599 kierujących pojazdami. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 4 kierującym samochodami „na podwójnym gazie”. 2 osoby kierowały samochodami w stanie po użyciu alkoholu oraz 2 osoby znajdowało się w stanie nietrzeźwości.

Tuż po godzinie 5:00 policjanci w Lipnicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen Golf, którym kierował 25-letni mieszkaniec gminy Szamotuły. Mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo kierujący golfem nie posiadał przy sobie dokumentów od pojazdu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz poinformowali, że wobec niego zostanie przeprowadzone postępowanie z art 87 i 95 kodeksu wykroczeń.

Kolejna osoba została zatrzymana do kontroli około godziny 05:30 w Lipnicy. 28-letni mieszkaniec gminy Szamotuły miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu mitsubishi policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdem oraz poinformowali o wszczęciu postępowania z art. 178 a kodeksu karnego.

W Szamotułach około godziny 08:30 policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Fiat Dablo. Kierujący 69-letni mieszkaniec gminy Szamotuły miał prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem oraz poinformowali, że wobec niego zostanie przeprowadzone postępowanie z art 87 kodeksu wykroczeń.

O godz. 14:30 policjanci z szamotulskiej drogówki w Bytyniu zatrzymali podejrzewanego o spowodowanie kolizji. Kierujący w miejscowości Bytyń na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Dodatkowo podejrzewany o kierowanie mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za popełnienie przestępstwa z art. 178a kodeksu karnego oraz za popełnienie wykroczeń z art. 86, 94 oraz 97 kodeksu wykroczeń.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności.

Jak pokazuje doświadczenie, pomimo apeli mających na celu zapobieganie zdarzeniom z udziałem nietrzeźwych kierujących, na drogach wciąż nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

Źródło: szamotuly.policja.gov.pl

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe