- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Koncertowe lato w Szamotułach [PROGRAM]

Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl letnich koncertów.

Jak co roku serdecznie zapraszamy Państwa na „Koncertowe Lato Szamotulskiego Ośrodka Kultury”. Zagramy w każdy weekend lipca i sierpnia w czterech pięknych miejscach w Szamotułach. Muzyka będzie bardzo zróżnicowana, od klimatów średniowiecznych, przez standardy zagranicznej i polskiej muzyki rozrywkowej, po wielu artystów wykonujących swoją autorską muzykę z pogranicza folku, rocka i bluesa. W tym roku letnie koncerty zrobiły nam się międzynarodowe, bowiem gościć będziemy wykonawców z Islandii, Japonii i Australii – informuje dyrektor SzOK-u Piotr Michalak.

Inauguracja już 3 lipca w dawnym klasztorze. Szczegółowy program poniżej:

- Reklama -

3 lipca godz. 17.00 Lux Antiqua
W tym roku Letnie Koncerty inaugurujemy w dawnym klasztorze. Muzycznie przeniesiemy się do czasów odleglejszych niż okres powstania tego obiektu, czyli do średniowiecza. Za sprawą duetu z zespołu Lux Antoqua (fidele, wokal), usłyszymy muzykę jaką dawniej wykonywano na dworach w całej Europie.
Miejsce: wirydarz klasztoru franciszkańskiego w Szamotułach

10 lipca godz. 19.00 Zespół Solistów „Arte Con Brio”
Kwartet smyczkowy z wybitną solistką Roksaną Korban wykonają w pięknej scenerii historycznego parku program pt. „Przetańczyć całą noc”. Nad wodą poniosą się dźwięki m.in. „Libertango” Piazzola, „Arii Sylwii” Kalmana, „Yesterday” Paula McCartneya, czy „Marsza Radeckiego” Straussa.
Miejsce: nad dawną fosą w Parku Zamkowym w Szamotułach

17 lipca godz. 19.00 Ragnar Olafsson z Islandii, support: Ola Lange
Ragnar jest wszechstronnym muzykiem, multiinstrumentalistą i kompozytorem z Islandii. To będzie spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk i country. Artysta promować będzie swój drugi album „m.i.s.s.”. Posłuchajcie tego Islandczyka na żywo! Czaruje!
Miejsce: przy gościńcu w Szamotułach (zamek Górków)

24 lipca godz. 19.00 Miyako Arishima z Japonii – koncert charytatywny na rzecz Ukrainy
Miyako Arishima jest laureatką wielu konkursów muzycznych w Japonii. Zdobywała również nagrody na międzynarodowych konkursach chopinowskich w Azji. Grała w eliminacjach Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Z własnej inicjatywy przyleci do Polski, aby zagrać kilka koncertów na rzecz Ukrainy. Bardzo się cieszymy, że na jedno z tych niewielu wydarzeń wybrała Szamotuły. Teraz liczymy na Państwa obecność.
Miejsce: przy zamku Górków

31 lipca godz. 19.00 Bogusław Nowicki
Znany artysta – satyryk, autor ballad z kręgu piosenki autorskiej i literackiej, wokalista, wykonawca, kompozytor. Podczas koncertu pt. „To co pierwsze, najważniejsze”, przedstawi piosenki z najnowszej płyty. Artysta stara się w artystycznej formie odpowiedzieć na pytania, które stawiamy sobie wobec aktualnych spraw i problemów. W programie koncertu obok nowych utworów, usłyszymy również najważniejsze piosenki z trzech poprzednich płyt autora. Wiele z nich znamy z kanonu piosenki literackiej. Często są to przeboje studenckich, żeglarskich i turystycznych szlaków, prezentowane na radiowych i telewizyjnych antenach, rozpoznawane i śpiewane przez publiczność.
Miejsce: przy gościńcu w Szamotułach (zamek Górków)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe