- Reklama -
25.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Koncertowe lato w Szamotułach [PROGRAM]

7 sierpnia godz. 19.00 Phillip Bracken z Australii
Każdy, kto miał już okazję posłuchać Brackena wie, jak wyjątkowy to artysta. W swojej muzyce swobodnie łączy folk, blues, a nawet soul, z najlepszymi tradycjami songwritingu.
Miejsce: przy gościńcu w Szamotułach (zamek Górków).

- Reklama -

14 sierpnia godz. 19.00 Dixie Company
Poznańska formacja jazzu tradycyjnego od trzech dekad uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier. Teraz zabawią szamotulan.
Miejsce: przy gościńcu w Szamotułach (zamek Górków)

15 sierpnia godz. 17.00 Black Noise
Zespół w składzie: Jacek Hałas – śpiew, lira korbowa, akordeon, pasterskie flety, drumla, elektronika i Jakub Szwarc – perkusja, elektronika, wykona koncert pt. „Przeraźliwe Echo Trąby Ostateczney Albo Siedem Obrazów Spomiędzy Światów”. Ten oryginalny tytuł nawiązuje do zapomnianego poematu wielkopolskiego poety i kaznodziei, Klemensa Bolesławiusza wydanego w 1670 roku, który to poemat traktuje o „czterech rzeczach ostatecznych” jakimi są: śmierć, sąd, niebo i piekło. Wszystkie utwory oparte są na muzyce ludowej (przede wszystkim pieśniach obrzędowych i dziadowskich), na ludowych legendach i podaniach, domysłach i fantazjach etnografów, oraz artystycznej wyobraźni autora Jacka Hałasa.
Miejsce: wirydarz klasztoru franciszkańskiego w Szamotułach

21 sierpnia godz. 19.00 Perfekcyjne Przeboje
Któż nie kocha przebojów zespołu Perfect? Zapraszamy na akustyczny koncert grupy „Perfekcyjne Przeboje”. Zaśpiewajmy wspólnie „Nie płacz Ewka”, „Kołysanka dla nieznajomej”, „Autobiografia”, czy „Ale w koło”.
Miejsce: przy gościńcu w Szamotułach (zamek Górków)

26 sierpnia godz. 19.00 Orkiestra SzOK
Lubimy te powrotu naszej orkiestry. Rozrywkowo, swingowo, z poczuciem humoru, z nowymi kompozycjami i zawsze na dobrym poziomie.
Miejsce: przy gościńcu w Szamotułach (zamek Górków)

27 sierpnia godz. 19.00 Zespół „To My”
Na finał „Letnich koncertów” usłyszymy zespół „To My”, który tworzą Janusz „Raptus” Waściński (gitara, wokal) i z Robertem Zakrzewskim (gitara). Panowie grają rocka i bluesa. Ich autorskie piosenki mówią o życiu i miłości. – Gramy dla wszystkich, a w planach mamy grać do końca – mówi Janusz Waściński. Mamy nadzieję, że podczas naszego koncertu, dzięki gromkim brawom publiczności, bisom … nie będzie końca ;-).
Miejsce: przy gościńcu w Szamotułach (zamek Górków).

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.
Zapraszamy!
www.szok.info.pl
Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury
Partnerzy:
Powiat Szamotulski, Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, Gościniec w Szamotułach.

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe