- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Kompletnie pijany uciekał swoim golfem przed policją

Ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem miał kierujący volkswagenem golfem, który próbował uciec pniewskim patrolowcom. Po policyjnym pościgu mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara więzienia oraz grzywna.

W minioną sobotę (3 czerwca br.), około godziny 18.50 w Pniewach na ul. Lwóweckiej policjanci z pniewskiej patrolówki zauważyli kierującego volkswagenem golfem. Policjanci posiadali podejrzenia, iż mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdem i w dodatku może poruszać się samochodem pod wpływem alkoholu.

- Reklama -

W związku z powyższym policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął jednak gwałtownie przyspieszać. Po drodze nie zwracał nawet uwagi na sygnały świetlne. Przez skrzyżowanie dróg K-92 i K- 24 przejechał na czerwonym świetle.

Na drodze K-92 policjanci zajechali drogę mężczyźnie, który nie miał już możliwości ucieczki i musiał zjechać na pobocze.

Kierującym samochodem okazał się być 33-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, iż podejrzenia policjantów były słuszne. Mężczyzna posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania samochodem. Po zbadaniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż ma około 2,36 promila alkoholu w organizmie.

Teraz wobec podejrzewanego prowadzone jest postępowanie w sprawie o przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania samochodem pomimo cofnięcia uprawnień. Ponadto wyjaśniana zostanie również kwestia niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz popełnionych przy tej okazji wykroczeń.

Mężczyźnie grozi kara więzienia oraz grzywna.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe