- Reklama -
5 C
Szamotuły
sobota, 24 lutego, 2024

Powiat rozpoczyna współpracę z sąsiadami z Ukrainy

Blisko rok temu Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach oraz Muzeum Zamek Górków nawiązały współpracę ze Szkołą Średnią nr 62 we Lwowie. Sąsiedzi ze Wschodu już dwukrotnie odwiedzili nasz powiat, a szamotulanie zrewanżowali się rewizytą. W trakcie spotkań młodzież ma możliwość wymiany kulturowej, szlifuje umiejętności językowe, niezwykle istotne jest też poznawanie wspólnej historii.

Dwa tygodnie temu natomiast na Ukrainę, a konkretniej – do Sambora wybrał się Starosta Józef Kwaśniewicz. Cel wizyty był bardzo szczególny – gospodarz Powiatu Szamotulskiego wraz z Vitaliym Klimakiem – Przewodniczącym Sambiskiej Rady Rejonowej podpisali deklarację o wzajemnej współpracy powiatów: szamotulskiego i sambirskiego. Partnerstwo to umożliwi m.in. wymianę doświadczeń w zakresie funkcjonowania samorządów, działalności organizacji społecznych, a także nawiązywania dalszej współpracy ze szkołami, na czym Ukraińcom szczególnie zależy.

W wyjeździe uczestniczyli również druhowie z OSP Otorowo, którzy podarowali sąsiadom ze Wschodu, stary, acz będący w bardzo dobrym stanie samochód strażacki To właśnie on będzie jednym z fundamentów, na którym już wkrótce powstanie druga jednostka ochotniczej straży pożarnej w partnerskim powiecie.

- Reklama -
Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe