- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Skok technologiczny w diagnostyce onkologicznej

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy szamotulskim szpitalem a Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów (OPEN) w Poznaniu weszły w życie zmiany ważne dla pacjentek z Powiatu Szamotulskiego. Dotyczą diagnostyki onkologicznej. Badania mammograficzne i usg wykonywane będą przy użyciu technologii wysokiej generacji a czas oczekiwania na konsultacje z onkologiem ulegnie znacznemu skróceniu. Wszystkie usługi będą bezpłatne.

Masz pytanie? Chętnie pomogę!

- Reklama -

Ośrodek OPEN gwarantuje Paniom bezpłatne badania mammograficzne, badania USG oraz konsultacje z lekarzem onkologiem w Poznaniu przy ulicy Kazimierza Wielkiego 24/26. Pacjentki mogą zarejestrować się na badanie na podstawie skierowania z poradni ginekologiczno – położniczej. Wymagany jest jednak ważny dokument ubezpieczenia. Możliwe jest także wykonanie badania bez skierowania kobietom w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii w ramach programu profilaktycznego i w przeszłości nie zdiagnozowano u nich nowotworu piersi.
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania, pomogę w rejestracji.

Hanna Orłowska, SP ZOZ w Szamotułach
Kontakt: tel.: 61 29 26 514, e-mail: [email protected]

Szybciej i lepiej

Wprowadzone zmiany są korzystne dla pacjentek. Panie będą badane wysokospecjalistycznym sprzętem a czas oczekiwania na wyniki się skróci. To bardzo ważne. Pacjenci onkologiczni muszą być pod szczególną opieką. Przełomowe zmiany prawne w podejściu do tych schorzeń weszły w życie z początkiem 2015 roku. Teraz czas na nas!

dr Anna Kubicka
zastępca dyrektora ds. lecznictwa

Kierujemy w dobre ręce

Dyrektor szamotulskiego szpitala Remigiusz Pawelczak oraz prezes zarządu OPEN dr n. med. Dariusz Godlewski podczas zawierania umowy w sprawie skrócenia diagnostyki onkologicznej dla pacjentek z Powiatu Szamotulskiego.

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu działa od 1998 roku. Wysoką jakość wykonywanych przez jego pracowników badań mammograficzych potwierdzają rekomendacje uzyskane od europejskich ośrodków badań w Leuven oraz Nijmegen. Zachęcam do korzystania z badań w mammobusach, należących do OPEN. Regularnie przyjeżdżają do większych miejscowości naszego powiatu. Jako Szpital będziemy ogłaszali ich przyjazd – w prasie i na naszej stronie internetowej. OPEN działa szybko i sprawnie, bliżej Pacjentek i dla nich – nieodpłatnie .

Remigiusz Pawelczak
dyrektor SP ZOZ w Szamotułach

SPZOZ

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe