- Reklama -
12.6 C
Szamotuły
niedziela, 4 czerwca, 2023

Finał konkursu „Dwie strony sieci”

Dzisiaj odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowej edycji konkursu pod hasłem „Dwie strony sieci”. Konkurs został zorganizowany w ramach programu profilaktycznego pod tą samą nazwą. Celem działań było zwrócenie uwagi na zagrożenia czyhające na młodych ludzi w Internecie.

W październiku 2016 r. Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach przystąpiła do realizacji programu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pn. „Dwie strony sieci”. W ramach programu policjanci prowadzili spotkania profilaktyczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Od momentu wprowadzenia programu, do dnia dzisiejszego przeprowadzono w sumie 76 spotkań w których uczestniczyło około 2800 uczniów. Celem prelekcji było uświadomienie młodzieży w temacie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz wyposażenie uczniów w umiejętności i nawyki rozpoznawania, przewidywana oraz zapobiegania takim zagrożeniom.

W lutym br., w ramach powyższego programu, Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach ogłosiła konkurs pod hasłem „Dwie strony sieci”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 6 szkół podstawowych oraz klas 1 szkół gimnazjalnych. Celem konkursu było kształtowanie i nauka samodzielnego wyboru opartego na podstawach życia zgodnego z pozytywnymi wartościami społecznymi, a także umacnianie postaw asertywnych wobec zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią. W ramach konkursu powołana komisja wybrała zwycięzców w dwóch kategoriach – spot oraz komiks.

- Reklama -

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Pniewach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym w konkursie. W finale uczestniczył organizator konkursu Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach insp. Sławomir Dziupiński oraz współorganizatorzy: Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz, w zastępstwie za Burmistrza Miasta i Gminy Pniewy- Kierownik Referatu Oświaty Renata Bożych, Przewodniczący Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pniewach Zenon Puk. W spotkaniu uczestniczył także p. o. Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach asp. Łukasz Duszyński, Kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Pniewach nadkom. Hubert Adamski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pniewach Anna Pupka, zwycięzcy, wyróżnieni w konkursie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Pniewach.

W trakcie finału omówiona została m.in. problematyka cyberzagrożeń. Policjantka zajmująca się profilaktyką przekazała uczniom uczestniczącym w spotkaniu poradniki „Cyberprzemoc”, które mogą wykorzystać do zagłębienia się w problem przemocy stosowanej w sieci.

Najważniejszym i oczekiwanym przez zwycięzców momentem było uroczyste wręczenie nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Szamotułach oraz Urząd Miasta i Gminy Pniewy. Warto również dodać, że praca zwycięzcy konkursu – Jakuba Zych z Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach będzie brała udział w wojewódzkim etapie konkursu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”81″ gal_title=”Final dwie strony sieci”]

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe