- Reklama -
2.8 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Od środy ponownie policyjna akcja „Prędkość”

W dniach 26-28 kwietnia br. na terenie całego województwa prowadzone będą działania pod hasłem „Prędkość”. Działania skierowane będą na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego.

Działania pod hasłem „Prędkość” odbywać się będą dwutorowo. Z jednej strony prowadzone będą działania informacyjno – edukacyjne, z drugiej zaś policjanci prowadzić będą działania kontrolno-prewencyjne.

Kolejna już akcja „Prędkość” na terenie województwa zostanie zorganizowana z uwagi na fakt, iż pomimo podjętych działań, nadal na wielkopolskich drogach odnotowuje się wysoka dynamikę zdarzeń drogowych. Dochodzi również do zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym.
Działania zostaną ukierunkowane przede wszystkim na kontrolę prędkości pojazdów. Zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych oraz motocykli. Policjanci będą też zwracali uwagę na zachowania kierujących pojazdami stanowiącymi zagrożenie dla pieszych.

- Reklama -

Celem działań jest ograniczenie niekorzystnych tendencji w ruchu drogowym, w tym szczególnie tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa na drogach m.in. poprzez uświadamianie kierowców na temat zasad bezpiecznego poruszania się.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe