- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Ciepła w Szamotułach nie zabraknie – Kogeneracja podpisała umowę na dostawy gazu

Kogeneracja Zachód S.A wydała komunikat w sprawie dostaw ciepła do odbiorców z Szamotuł.

Przypomnijmy – w styczniu bieżącego roku zaczęły pojawiać się informacje, że spółka dostarczająca ciepło mieszkańcom Szamotuł znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Chodziło głównie o nieuregulowane płatności za dostawy gazu względem spółki PGNiG Obrót Detaliczny. Zadłużenie miało wynosić ponad 6 mln złotych, więc pojawiło się realne zagrożenie, że dostawy gazu zostaną odcięte, a mieszkańcy korzystający z miejskiego cieplika pozostaną bez ogrzewania i ciepłej wody.

W sprawę zaangażowano nawet wojewodę wielkopolskiego, który zapewnił, że bez względu na dalsze działania spółki Kogeneracja Zachód S.A., nie zabraknie ciepła dla mieszkańców Szamotuł.

- Reklama -

Nowe oświadczenie Kogeneracji Zachód

Wczoraj Kogeneracja wydała oświadczenie. Czytamy w nim, że Spółka zawarła nową, długoterminową umowę dostawy paliwa gazowego od dnia 1.03.2023 roku. Tym samym, nie ma zagrożenia przerw w dostawie gazu oraz ryzyka zakłócenia dostaw ciepła dla wszystkich odbiorców na terenie Szamotuł. Usługi dostawy ciepła oraz ciepłej wody będą realizowane w sposób nieprzerwany – poinformował Zarząd Spółki.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe