- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

60 lat pracy w szamotulskim szpitalu. Uroczysty jubileusz
Doktora Hieronima Zielke

W Szpitalu Powiatowym w Szamotułach odbyła się wczoraj wyjątkowa uroczystość. Mija 60 lat od kiedy lekarz medycyny Hieronim Zielke, anestezjolog i ginekolog, rozpoczął pracę w placówce. Swój jubileusz obchodził w gronie współpracowników i wychowanków.

Bogata kariera zawodowa Doktora Zielke najbardziej związana była z anestezjologią. Odegrał znaczącą rolę w rozwoju szamotulskiego szpitala, będąc współtwórcą tutejszego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Od ponad 50 lat zaangażowany jest również w działanie przyszpitalnego Punktu Krwiodawstwa, którego przez wiele lat był kierownikiem.

- Reklama -

Mimo przejścia na emeryturę w 2007 r., Doktor Zielke kontynuuje pracę jako lekarz anestezjolog oraz lekarz transfuzjonista odpowiedzialny za gospodarkę krwią w SPZOZ w Szamotułach. W trakcie wieloletniej kariery pod czujnym okiem Doktora kształcili się kolejni specjaliści, którzy również do dziś pracują w szamotulskim szpitalu.

Jubileusz 60-lecia pracy obchodził w gronie swoich współpracowników i wychowanków. Na uroczystości obecni byli również starosta szamotulski Beata Hanyżak, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu dr Roman Klupieć oraz wojewódzki konsultant w dziedzinie anestezjologii dr Karina Stefańska-Wronka. Wszyscy gratulowali jubilatowi bogatej kariery zawodowej, składając serdeczne życzenia na kolejne lata pracy.

Miałem okazję dopingować niebywałemu postępowi w zakresie medycyny, a szczególnie anestezjologii. Zaczynałem gdy znieczulenie polegało na zakraplaniu eterem, po trzech czterech zabiegach sam chwiałem się od oparów – wspomina Doktor Zielke. – Dziś mam do dyspozycji precyzyjne narzędzia, a każdy zabieg poprzedza ścisła analityka.

Na pytanie o tajemnicę doskonałej kondycji i olbrzymiego optymizmu jubilat odpowiada, że najważniejsze jest, by kochać to co się lubi oraz mieć życzliwość i wyrozumiałość dla ludzi. Sam jest też doskonałym przykładem jak ruch na świeżym powietrzu i obcowanie z przyrodą wpływa na zdrowie. Dbałość o kondycję to nawyk jeszcze ze służby wojskowej. Niewielu współpracowników wie, że Doktor Zielke, jako skoczek spadochronowy, był żołnierzem elitarnych, czerwonych beretów.

Wkład Pana Doktora w rozwój naszego szpitala jest nieoceniony. W tak ważnym dla nas wszystkich dniu pragnę przekazać szczere wyrazy uznania i wdzięczności za wieloletni profesjonalizm oraz pełną poświęceń pracę na rzecz drugiego człowieka – mówił podczas uroczystości Remigiusz Pawelczak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

Panie Doktorze, życzymy dużo zdrowia!

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe