Zmiana organizacji ruchu na stacji kolejowej Szamotuły

3
Stacja w Szamotułach po przebudowie - wizualizacja PKP PLK

Od kilku dni podróżujący koleją muszą liczyć się z utrudnieniami na stacji Szamotuły. Wszystko przez trwającą przebudowę.

Od 17 stycznia obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na stacji Szamotuły. Z użytku został wyłączony peron 2, a pasażerowie korzystają z peronu nr 1 i tymczasowego peronu nr 3, który zlokalizowany jest w odległości ok. 300 m od budynku dworca. Do tymczasowego peronu prowadzi specjalnie wyznaczone, bezpieczne przejście wzdłuż torów, dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. -Peron jest oświetlony, znajdują się na nim ławki, megafony oraz gabloty informacyjne. Nawierzchnia peronu wyposażona jest w elementy dotykowe – ostrzegawczy pas dla osób niedowidzących i niewidomych. Nowy peron, o długości 300 m, jest dostosowany do czasowego użytkowania i przyjmowania wszystkich pociągów pasażerskich. Jego otwarcie umożliwiło zachowanie ciągłości obsługi pasażerskiej na stacji, w obu kierunkach. – informuje PKP PLK.

Po zakończeniu prac na stacji, podróżni będą korzystać z dwóch dwukrawędziowych, nowoczesnych peronów. Na obiektach, o długości 350 m każdy, będą długie wiaty oraz ławki, nowoczesne oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. Na perony dostaniemy się nowym przejściem podziemnym z windami.

Zobacz więcej:

3 KOMENTARZE

  1. To zróbcie jeszcze bezkolizyjny przejazd dla samochodów, bo przejazd kolejowy przy stacji to wieloletni dramat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj