- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Konin. Próbowali okraść bitomaty

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali 2 osoby, które próbowały włamać się do bankomatów kryptowalutowych. Ich podstawowym narzędziem był metalowy przedmiot, za pomocą którego chcieli dostać się do wnętrza urządzeń. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

13 stycznia br. dwóch mieszkańców Konina w wieku 16 i 28 lat usiłowało się włamać w Koninie do bitomatu używając przy tym metalowego narzędzia. Gdy ich zamiar się nie powiódł, postanowili zmienić miejsce przestępstwa i pojechali do Gosławic. Tam weszli do pomieszczenia, w którym znajdowało się kolejne tego typu urządzenie. Zostali jednak rozpoznani przez operatora tych placówek, który za pomocą elektrozamka zaryglował drzwi od pomieszczenia w którym znajdowało się urządzenie wraz ze  sprawami i powiadomił Policję. Na miejsce przyjechali policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego i zatrzymali obu sprawców.

Po sprawdzeniu okazało się, że nieletni sprawca był poszukiwany w związku z czym trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Natomiast 28-letni mężczyzna usłyszał już prokuratorski zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

- Reklama -

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawiania wolności.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe