- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Z Szamotulskiego Ośrodka Kultury skradziono drogi aparat. Reakcja dyrektora zaskakuje

Tuż przed świętami z siedziby Szamotulskiego Ośrodka Kultury skradziono drogi aparat fotograficzny. Pracownicy ośrodka postanowili na razie nie zgłaszać sprawy policji. Dali złodziejowi drugą szansę i przygotowali dla niego świąteczną paczkę.

Do kradzieży doszło w czwartek. Młoda osoba zabrała wówczas z biura SzOK-u aparat bezlusterkowy Fujifilm X-T30. Sprzęt kosztuje kilka tysięcy złotych, więc sprawa zostałby potraktowana przez policję jako przestępstwo. Dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury, Piotr Michalak postanowił jednak dać złodziejowi drugą szansę.

Być może potrzebujesz pieniędzy, aby zapewnić swojej rodzinie godne święta. Być może chcesz wesprzeć Gwiazdora w dostarczeniu prezentu komuś z Twoich bliskich. Dlatego mamy dla Ciebie propozycję. Przygotowaliśmy dla Ciebie paczkę świąteczną, w której znajdziesz wiele rzeczy potrzebnych na wieczerzę wigilijną, są tam też drobne prezenty, w tym aparat fotograficzny (znacznie gorszy od tego który ukradłeś, ale zdjęcia da się nim zrobić) – informuje Piotr Michalak.

- Reklama -

SzOK zaproponował młodej osobie, by przyniosła do ośrodka skradziony aparat i położyła go w sekretariacie – tam będzie czekała na nią świąteczna paczka. – Nie musisz się obawiać, że Cię zobaczymy, bo przecież widzieliśmy się w dniu kradzieży. Jeśli dokonasz tej świątecznej wymiany, to sprawę uznamy za definitywnie zakończoną. Dodatkowo sprawisz nam i sobie zapewne też – dużo radości!
Z okazji Świąt życzymy Tobie spokoju i niegasnącej wiary w to, że każdy swój życiowy błąd można naprawić
– dodaje dyrektor.

Ośrodek dał czas na zwrot sprzętu do 30 grudnia. Później zapewne sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe