- Reklama -
Reklamaspot_img
5.4 C
Szamotuły
sobota, 20 kwietnia, 2024
Reklama

Renowacja drewnianej elewacji od A do Z. Jak przebiega?

Artykuł sponsorowany

Renowacja drewnianej elewacji od A do Z. Jak przebiega?

Drewniane elewacje wyglądają pięknie, ale pod wpływem działania czynników atmosferycznych mogą ulec zniszczeniu. Elementy frontów łuszczą się, odpryskują, a pod wpływem szkodliwego promieniowania UV mogą nawet blaknąć, przez co cały budynek zmienia kolor. Na drewnie mogą również powstawać czarne plamki, które są sygnałem, że wewnątrz rozwijają się sinice albo inne grzyby. Zapobiegać takim procesom można inwestując w odpowiednie działania konserwacyjne. Wśród nich znajdują się piaskowanie drewnianych elewacji, sodowanie i impregnacja. Nasza firma KMI Pro System oferuje wysokiej klasy usługi, które pomagają utrzymać drewno w dobrym stanie krok po kroku.

Co to jest piaskowanie elewacji?

W procesie piaskowania możliwe jest usunięcie starych powłok, które chroniły elewację i inne drewniane powierzchnie w budynkach. Wśród takich produktów znajdują się różnego rodzaju farby, oleje, lakiery, lazury i bejce. Piaskowanie elewacji sprawia też, że łatwo się również pozbyć nalotu z mchu, grzybów oraz innych zabrudzeń. 

Nowoczesne urządzenia do piaskowania wymagają zastosowania odpowiedniej techniki, powinny więc być użytkowane przez doświadczonego operatora. Mogą pracować przy ciśnieniu roboczym 1,5 do 2,5 bar. Do piaskowania używa się specjalnego drobniutkiego piasku, ewentualnie granulatu szklanego, który stanowi świetną alternatywę, ponieważ nie powoduje pylenia.

Czym jest sodowanie elewacji?

Sodowanie elewacji z drewna stanowi najdelikatniejszą z metod oczyszczania drewna. To dlatego, że soda ma bardzo delikatną strukturę i niewielką twardość (jedynie 2,5 według skali Mohsa). Piaskowanie stanowi bardziej inwazyjną metodę. Soda w przeciwieństwie do piasku ma regularny kulisty kształt, co sprawia, że skutecznie rozpuszcza się w wodzie. Zarówno metoda piaskowania, jak i sodowania ma za zadanie przygotować drewno do kolejnej kluczowej dla przeprowadzenia sprawnej konserwacji czynności, jaką jest nałożenie impregnatu, jeśli jednak obiekt, który ma być poddany renowacji jest zabytkiem to właśnie sodowanie będzie najlepszym wyborem.

Na czym polega impregnacja z drewna?

Impregnacja elewacji z drewna to kolejny etap po malowaniu, jeśli takie jest konieczne. Pozwala ona nasączyć surowiec substancjami, które pomagają w zabezpieczeniu go przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Zastosowane substancje nie powinny się łuszczyć, muszą zaś wykazywać odporność na biokorozję, działanie wilgoci i promieniowania UV. To końcowy etap prac konserwatorskich, którego przeprowadzenie jest niezbędne, aby zapewnić trwałość wcześniejszym wysiłkom. Impregnat musi być rozprowadzany jednocześnie po całej powierzchni, aby równomiernie nasączyła się ona ochronną substancją, dlatego nie stosuje się już pędzli, tylko w odpowiedni sposób wtryskuje się żądany produkt. Jeśli chcesz poznać koszty renowacji budynku, odezwij się do nas, a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną wycenę i ocenimy, jakie prace należy wykonać, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -