- Reklama -
14.7 C
Szamotuły
sobota, 25 maja, 2024
Reklama

Z kulturą tropem przyrody

Kochasz naturę i doskonale czujesz się na łonie przyrody? SzOK ma coś dla Ciebie!

Z radością proponujemy Państwu nowy cykl „Z kulturą tropem przyrody”. To będzie doskonała okazja, aby się spotkać z ludźmi pełnymi pasji, którzy oddali swe serce przyrodzie. To będzie okazja aby również posilić się sztuką. Mam nadzieję, że ten cykl da Państwu sporo radości, inspiracji i siły ze wspólnych spotkań – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury – Podejmujemy ten temat, bo dla nas ludzi przyroda i kultura są nierozłącznie związane ze sobą. Bo te dwie matki stanowią dla nas wartościowe dziedzictwo. Bo z dnia na dzień widzimy, jak przez działania człowieka wiele tracimy w Matce Naturze. Bo czujemy, że miłość do niej to podstawowy motor dla jej skuteczniejszej ochrony. Bo tę miłość możemy odkrywać i budować drobnymi wzruszeniami, małymi kroczkami. Liczę za to, że nasz nowy cykl będzie jednym z takich drobnych, lecz ważnych gestów.

- Reklama -

30 września, godz. 19.00

Marcin Kostrzyński – autor filmów, obserwator przyrody. Kiedyś myśliwy, dziś wegetarianin zaangażowany w ochronę zwierząt. Z wykształcenia dziennikarz, leśnik, operator kamery. Autor kanału na YouTube ,,Marcin z Lasu”. Napisał książkę „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”. Jest współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie. Znany także z sobotniego cyklu w „Dzień dobry TVN”.

1 października, godz. 19.00

Iza Engel – prezes Towarzystwa Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus” i właściciel Biura Turystyki Przyrodniczej Dudek. Przybliży słuchaczom urok nadwarciańskich bagien. Opowie nam o ptasich, ale nie tylko, cudach tamtej krainy. No i zaprosi na XIX Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej. To będzie też okazja, aby zdobyć paszporty Rz.P. Słońsk.

Marek Pióro – popularyzator wiedzy o ptakach, ambasador Rzeczpospolitej Ptasiej, autor bloga „Plamka mazurka” (plamkamazurka.pl). Tropiciel przysłów, mitów, herbów, legend i podań związanych z ptakami oraz ptasich śladów w historii, religii czy sztuce. Autor „Kalendarza ptaków. Opowieści o ptasim życiu i zwyczajach na cały rok”, „Plamki mazurka. Jak ptaki odmieniły moje życie”, „Ptaków doliny Biebrzy i Narwi” i „Treli na morelach. O czym ptaki śpiewają, świergocą i pimpilą”.

Wystawa fotografii pt. „Przyroda tuż za rogiem” członków Sekcji Fotograficznej SzOK

Szamotuły, kino „Halszka”

Wstęp za okazaniem wejściówek dostępnych w kasach kina i ośrodka lub po zgłoszeniu na adres [email protected]

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe