17 C
Szamotuły
niedziela, 20 września, 2020

Yield w zakładach bukmacherskich – czym jest i dlaczego jest taki istotny?

Polecamy

Hotel Maraton zamknięty. U jednego z gości potwierdzono koronawirusa

Hotel Maraton czasowo zawiesił działalność. Powodem decyzji jest wykrycie koronawirusa u jednego z gości.

Szamotuły. 5 nowych przypadków SARS-CoV-2 w szpitalu. Zamknięto kolejne dwa odziały

Szpital Powiatowy w Szamotułach poinformował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród personelu.W sobotę,...

4 nowe przypadki SARS-CoV-2 w powiecie. Kolejne zakażenia w szpitalu?

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj o 94 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.Wyniki...

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak skuteczne są Twoje typy? Każdy doświadczony gracz, który zarabia na zakładach bukmacherskich, ma takie dane pod kontrolą, a pomaga mu w tym m.in współczynnik yield.

Czym jest yield i dlaczego jest taki ważny w zakładach bukmacherskich?

Typer marzący o tym, żeby w przyszłości czerpać regularne zyski z zakładów bukmacherskich, musi zwracać uwagę na wiele czynników mających wpływ na jego finanse. Jednym z nich jest yield, czyli współczynnik, który mówi nam jak skuteczne są w rzeczywistości nasze typy.

- Reklama -

Definicja

Zapożyczenia z języka angielskiego w żargonie bukmacherskim pojawiają się na każdym kroku, a słowo „yield” jest jednym z nich. Jak można przeczytać w słowniku polsko-angielskim Wiktionary.org, oznacza ono „produkt, plon, urobek, wydajność”. Termin ten do zakładów bukmacherskich trafił ze świata finansów, gdzie jest synonimem terminu „stopa zwrotu”. Dla osób zaangażowanych w zakłady wzajemne „yield” określa stosunek zysku z typowania do wydatków poniesionych na kupony.

Tylko skuteczni typerzy zarabiają

Jeśli jesteś graczem, który na bieżąco nie kontroluje swoich poczynań, to sporadyczne wygrane mogą solidnie zaburzyć rzeczywisty obraz tego, jak dobrym typerem tak naprawdę jesteś. Pół biedy, jeśli obstawiamy tylko od czasu do czasu i za niewielkie stawki, traktując przy tym zakłady bukmacherskie jako zabawę. Jeżeli jednak gramy w miarę często, to warto zweryfikować naszą skuteczność i sprawdzić czy nam się to opłaca i czy nie jesteśmy przypadkiem na zbyt wysokim minusie finansowym. Do tego właśnie służy współczynnik yield, który kontroluje każdy tzw. zawodowy typer, czyli człowiek próbujący czerpać z zakładów bukmacherskich regularne zyski.

Obliczamy yield

Cała otoczka towarzysząca terminowi „yield” wydaje się skomplikowana, ale to tylko pozory, gdyż sprawdzenie skuteczności swoich typów jest w rzeczywistości bardzo prostym zadaniem. Żeby obliczyć stopę zwrotu wystarczy od łącznej kwoty wygranych odjąć wszystkie postawione pieniądze, a otrzymany wynik podzielić przez wszystkie postawione pieniądze. Następnie wynik tego działania należy pomnożyć przez 100%, gdyż stopa zwrotu wyrażana jest w procentach.

Żeby lepiej to wszystko zobrazować, posłużymy się następującym przykładem:

Obstawiamy trzy mecze na kuponach typu single, każdy za 100 zł. Na pierwszym typujemy wygraną Manchesteru United nad Chelsea po kursie 1,7, na drugim wskazujemy triumf Bayeru Leverkusen nad Bayernem Monachium po kursie 2,20, a na trzecim przewidujemy wygraną Atletico Madryt nad FC Barceloną, którą bukmacher wycenił na 2,75. Po czasie dowiadujemy się, że pierwsze dwa mecze nam „weszły”, ale w trzecim niestety nasz typ okazał się błędny.

Wygrana z pierwszego kuponu wynosi 100 zł x 0,88 (podatek 12 proc.) x 1,7 = 149,60 zł

Wygrana z drugiego kuponu to 100 zł x 0,88 x 2,20 = 193,60 zł

Trzeci kupon trzeba było wyrzucić do kosza, więc nasza łączna wygrana z trzech kuponów wynosi 149,60 zł + 193,60 zł = 343,20 zł

Postawione zakłady kosztowały nas łącznie 100 zł + 100 zł + 100 zł = 300 zł.

Yield w powyższym przypadku wynosi więc [(343,20 – 300) : 300] x 100% = 14,40%

Oczywiście współczynnik yield należy oceniać w dłuższej perspektywie czasu, po obstawieniu wielu kuponów, gdyż takie jednorazowe wyliczenie nie ma większego znaczenia. Według różnych źródeł najlepsi typerzy osiągają stopę zwrotu na poziomie 10-15 procent, a rozmaite badania dowodzą, iż w dłuższej perspektywie czasu maksymalny możliwy do uzyskania yield wynosi ok. 20 procent.

Przestrzegamy jednak przed nadmiernym obstawianiem zakładów bukmacherskich, ponieważ może doprowadzić to nawet do uzależnienia.

Artykuł partnera

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Planowane na najbliższy tydzień wyłączenia energii elektrycznej

Prezentujemy wykaz planowanych wyłączeń prądu w powiecie szamotulskim.Obszar Obrzycko

Hotel Maraton zamknięty. U jednego z gości potwierdzono koronawirusa

Hotel Maraton czasowo zawiesił działalność. Powodem decyzji jest wykrycie koronawirusa u jednego z gości.-W związku z wykryciem koronawirusa...

Pies Nako i funkcjonariuszka Zakładu Karnego we Wronkach na szkoleniu dublerów w Czarnem

W Zakładzie Karnym w Czarnem koło Szczecinka trwa kilkutygodniowy specjalistyczny kurs dla zastępców przewodników psów.W szkoleniu uczestniczy m.in....

UKS Szamotulanin pokonał Trefla Gdańsk i awansował do finału mistrzostw Polski

Od piątku w Gdańsku odbywa się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce. W zawodach bierze udział drużyna kadetów UKS Szamotulanin.

Szamotuły. 5 nowych przypadków SARS-CoV-2 w szpitalu. Zamknięto kolejne dwa odziały

Szpital Powiatowy w Szamotułach poinformował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród personelu.W sobotę, 19 września potwierdzono przypadek zakażenia...

Więcej artykułów

- Reklama-