- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Jak się mieszka w Lublinie? Poznaj 3 największe zalety miasta

Artykuł sponsorowany

Pochodzisz z małej roztoczańskiej wsi i marzysz o tym, żeby zamieszkać w dużym mieście? A może masz dość dojazdów do centrum, braku dostępu do rozrywek i sklepów? Rozważ przeprowadzkę do zielonego Lublina. Miasto jest otoczone pięknymi wąwozami lessowymi, które urzekają majestatycznymi drzewami. Jednak to nie największa jego zaleta. Poznaj 3 korzyści, które przynosi mieszkanie w Lublinie!

Lublin jest często wybierany przez studentów, ponieważ na jego terenie znajdują się znane i powszechnie szanowane uczelnie, np. Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jednak świetnie odnajdują się tu również rodziny z dziećmi, seniorzy, a także przedsiębiorcy, którzy szukają ludzi gotowych do pracy. Oto kluczowe powody.

 1. Lublin ma dobrze rozbudowaną infrastrukturę

  Władze Lublina od lat inwestują w rozwój transportu publicznego. Na terenie miasta funkcjonują nie tylko autobusy, ale także rzadko spotykane w Polsce trolejbusy. Ponadto zadbano, aby każda dzielnica była połączona z centrum. Dzięki temu można swobodnie się przemieszczać pomiędzy różnymi obszarami Lublina, nie marnując zbyt dużo czasu na dojazdy.

  Dodatkowo w mieście funkcjonuje Lubelski Rower Miejski. Jest to sieć wypożyczalni rowerów na godziny. W Lublinie znajduje się 91 stacji, z których można wypożyczać jednoślady. W sumie dostępnych jest ponad 900 rowerów! Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba kupować własnego pojazdu i martwić się o jego przechowywanie, naprawy czy konserwację.

 2. W Lublinie jest atrakcyjny rynek nieruchomości

  Osoby, które chcą zamieszkać w Lublinie, mają do wyboru różne oferty mieszkań na sprzedaż, jak i na wynajem. Dostępne są:

  • kawalerki i kilkupokojowe lokale, w których pomieszczą się nawet pięcioosobowe rodziny; dlatego każdy znajdzie nieruchomość o powierzchni dopasowanej do jego potrzeb;
  • nieruchomości w centrum, jak i na obrzeżach miasta; dzięki temu możesz zdecydować, czy wolisz mieszkać w miejscu, gdzie tętni życie, czy tam, gdzie jest nieco ciszej i spokojniej.

  Jednak należy zwrócić uwagę, że na rynku są dostępne nie tylko nieruchomości od osób prywatnych czy deweloperów. Warto sprawdzić także najem instytucjonalny w firmach takich jak PFR, które oferują mieszkania na wynajem. Lublin to miejsce, gdzie powstaje najnowsze osiedle w tym modelu. W tych lokalach będą mogły zamieszkać osoby, które mają tzw. zdolność czynszową. Oznacza to, że zarabiają wystarczająco dużo, aby pokryć czynsz i móc się utrzymać.

 3. Lublin ma bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną

  W Lublinie istnieje wiele dobrych placówek edukacyjnych. Dlatego mieszkańcom łatwo zdobyć wykształcenie, które przekłada się później na dobrą pracę. To zatem dobre miejsce do życia dla studentów, ale także dla innych osób, które chcą się szkolić i zdobywać nowe umiejętności.

  Ponadto w mieście nie brakuje wydarzeń kulturowych. Często organizowane są wernisaże i wystawy dzieł sztuki, np. Tamary Łempickiej czy Zdzisława Beksińskiego, a także koncerty znanych gwiazd.

  Nie brakuje też oferty dla miłośników teatrów. Spektakle z udziałem wielu popularnych aktorów i aktorek przyciągają rzesze widzów w Lublinie. Trudno jest nudzić się w tym mieście.

  Zamieszkaj w Lublinie i daj się mu oczarować!

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -