- Reklama -
15.6 C
Szamotuły
piątek, 12 sierpnia, 2022

WZDW wybuduje zachodnią obwodnicę Szamotuł?

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich zlecił opracowanie koncepcji budowy zachodniej obwodnicy Szamotuł. Wszystko wskazuje więc na to, że projekt, który rozpoczął Powiat Szamotulski, dokończy WZDW.

Zadaniem koncepcji ma być przedstawienie sposobu poprowadzenia obwodnicy Szamotuł, która ma być usytuowana po południowo-zachodniej stronie miasta, zaczynając od drogi wojewódzkiej nr 187 przed miejscowością Gałowo, z włączeniem do drogi wojewódzkiej nr 184 za miejscowością Piaskowo. Obwodnica zacznie się w miejscu budowanego właśnie ronda w Gałowie. Wykorzystana prawdopodobnie zostanie również droga wybudowana przez Powiat od ronda w Gałowie do drogi prowadzącej na Przyborówko. Trasa zakończy się w Piaskowie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Szamotuły – Poznań z drogą powiatową Szamotuły – Kaźmierz. Skrzyżowanie to ma zostać przebudowane na rondo. Orientacyjna długość całej obwodnicy to około 5 kilometrów. Mieszkańcy musza uzbroić się jednak w cierpliwość. Zwycięzca przetargu ma czas na opracowanie koncepcji do końca listopada przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w opracowaniu jest również wschodnia obwodnica Szamotuł, która również rozpocznie się na planowanym rondzie w Piaskowie, a zakończy na trasie Szamotuły – Wronki. Więcej na ten temat w artykule: Wschodnia obwodnica Szamotuł coraz bliżej?

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe