- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Wschodnia obwodnica Szamotuł coraz bliżej?

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił właśnie zamówienie na na zadanie pod nazwą: „Opracowanie projektu koncepcyjnego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia dla zadania pn.: Budowa obwodnicy Szamotuł w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 Wronki – Ostroróg – Szamotuły – Przeźmierowo.”

Zadaniem koncepcji ma być przedstawienie sposobu poprowadzenia obwodnicy Szamotuł położonej w gminie Szamotuły i Obrzycko. Planowana obwodnica o orientacyjnej długości 10 km, ma być usytuowana po wschodniej stronie miasta, zaczynając od drogi wojewódzkiej nr 184 przed Piaskowem, z włączeniem do istniejącej drogi wojewódzkiej nr 185 za Gajem Małym. Skrzyżowania z drogami wojewódzkimi w Piaskowie, Ludwikowie i Gaju Małym miałby zostać zaprojektowane w formie ronda.

- Reklama -

W związku z kategorią drogi, pojawia się też szansa na wiadukt nad przejazdem kolejowym, który wprawdzie nie rozwiązałby problemu wjazdu do centrum Szamotuł, ale byłby doskonałą alternatywą dla osób chcących wyjechać np. w kierunku Poznania.

Należy zaznaczyć, że do realizacji tej inwestycji jeszcze bardzo długa droga, sam termin opracowania koncepcji to koniec listopada przyszłego roku. Cieszy jednak fakt, że coś w tej kwestii zaczyna się dziać.

Wstępny przebieg budowy obwodnicy Szamotuł

fot. WZDW

 

  1. Fantastyczna informacja, oby realizacja tego projektu we wszystkich fazach przebiegła sprawnie i szybko.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe