- Reklama -
2.3 C
Szamotuły
czwartek, 2 grudnia, 2021

Policjanci i harcerze razem o bezpieczeństwie [ZDJĘCIA]

Polecamy

Bezpieczeństwo to priorytet, o czym przypomnieli policjanci podczas kontroli obozowiska harcerskiego w Psarskim lesie. Dzieci i młodzież instruowani są jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, co robić i gdzie szukać schronienia gdy nagle zmieni się pogoda. Policjanci spotkali się, także z dziećmi w Dębinie. W trakcie plenerowych imprez funkcjonariusze wyposażali dzieci i młodzież w odblaski oraz kamizelki odblaskowe.

Przez cały okres wakacyjny policjanci prowadzą kontrole miejsc wypoczynku letniego. Odwiedzają uczestników kolonii, półkolonii, obozów, w tym również obozów harcerskich. Ostatnie z takich wizyt miały miejsce w niedziele (14 lipca) w Psarskim lesie oraz podczas „Festynu Rodzinnego” w Dębinie.

Policjantka z Szamotuł oraz dzielnicowy z Pniew w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” omówili podstawowe zasady korzystania z akwenów wodnych. Zwracali uwagę na wzajemną asekurację oraz pomoc, zawsze w granicach własnych możliwości. Mundurowi przypominali również o ogólnych zasadach bezpieczeństwa w domu, poza domem, na drodze. W trakcie rozmów z młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” poruszony został temat niebezpieczeństw wynikających z zażywania środków odurzających, w tym również dopalaczy oraz konsekwencji prawnych z tym związanych.

- Reklama -

W trakcie plenerowych imprez funkcjonariusze przygotowali profilaktyczne stoisko, gdzie najmłodsi mogli wykonać kolorowanki profilaktyczne o tematyce bezpieczeństwa, ci starsi natomiast w tym również harcerze chętnie odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W zamian za odpowiedzi i pochylenie się nad przedmiotową tematyką, dzieci i młodzież otrzymywali od funkcjonariuszy odblaski oraz kamizelki odblaskowe.

[Best_Wordpress_Gallery id=”989″ gal_title=”Policja i harcerze”]

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -