- Reklama -
3.5 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 stycznia, 2022

Burmistrz pozytywnie o kładce i chodniku na Zamkowej

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Na początku czerwca do Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły wpłynął wniosek od mieszkańców TBS-ów przy ulicy Zamkowej, w którym domagają się m.in. budowy kładki nad Samą oraz ścieżki pieszo-rowerowej.

Takie rozwiązanie miałoby przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na wspomnianej wyżej ulicy. Często dochodzi tam do sytuacji, w której piesi przechodzą przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, by dostać się do pobliskich lokali handlowych.

Odpowiedź na petycję opublikował wczoraj na swoim fanpage Bartosz Węglewski. Zastępca burmistrza, Dariusz Wachowiak pozytywnie odniósł się do postulatów mieszkańców: Informuję, iż budowa ciągu pieszo-rowerowego od strony budynków TBS w kierunku nowopowstałych marketów „Biedronka i Action” w trosce o bezpieczeństwo ruchu pieszych i rowerzystów jest uzasadniona i konieczna, biorąc pod uwagę bardzo duże natężenie ruchu samochodowego na ulicy Zamkowej, leżącej w ciągu drogi wojewódzkiej. Gmina Szamotuły planuje w bieżącym roku zlecić opracowanie koncepcji przebiegu trasy ścieżki pieszo-rowerowej wraz z kładką na rzece Samie.

- Reklama -

Realizacja inwestycji zostanie uwzględniona w propozycjach do projektu budżetu Miasta i Gminy Szamotuły na 2020 rok.

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -