- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 4 lutego, 2023

Wypadki w Pamiątkowie i w Ostrorogu. Do szpitala trafiły cztery osoby

Do dwóch wypadków drogowych doszło w ostatnich dniach w powiecie szamotulskim.

We wtorek, 19 kwietnia o godzinie 15.09 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz dwóch osobach poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Pamiątkowo gm. Szamotuły.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Przecław, policję, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec LPR.

- Reklama -

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem straży pożarnej i znajdowali się w pobliżu pod opieką ratowników medycznych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, rozłączeniu akumulatorów, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku – informuje PSP Szamotuły.

Dwie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Fot. PSP Szamotuły (mł. asp. Artur Stochaj)

Wypadek w Ostrorogu

W sobotę, 16 kwietnia o godzinie 20.00 doszło do wypadku w miejscowości Ostroróg, na drodze wojewódzkiej nr 184. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba uwięziona jest wewnątrz pojazdu.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w zwierzynę. Kierująca i pasażer opuścili pojazd przed przybyciem straży pożarnej i znajdowali się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatora, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku – informuje dyżurny Stanowiska Kierowania PSP Szamotuły, ogn. Łukasz Kawka.

Dwie osoby, po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, zostały przetransportowane do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy JRG Szamotuły, OSP Ostroróg, policja i pogotowie ratunkowe.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe