- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 4 lutego, 2023

7 nietrzeźwych kierowców wpadło w świąteczny weekend

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali łącznie 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Najwyższy wynik badania uzyskał kierujący mazdą we Wronkach. Mężczyzna miał 3,14 promila alkoholu w organizmie. Jeden z zatrzymanych oprócz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości miał też zakaz prowadzenia pojazdów.

W miniony świąteczny weekend od 16 do 18 kwietnia br. policjanci na terenie powiatu szamotulskiego zatrzymali w sumie 5 nietrzeźwych kierujących. Do kontroli drogowych doszło w Kłodzisku, w Piotrowie, w Popowie, we Wronkach oraz w Szamotułach. Dzień po świętach, w dniu 19 kwietnia br. w godzinach porannych policjanci z szamotulskiej drogówki przeprowadzili akcję „Trzeźwy Poranek”, w trakcie której zatrzymali kolejnych dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w miejscowości Stare Miasto.

Najwyższy wynik badania stanu trzeźwości uzyskał kierujący samochodem we Wronkach. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, iż 36-latek z Wronek, który na ul. Poznańskiej kierował samochodem marki Mazda miał 3,14 promila alkoholu w organizmie.

- Reklama -

Jeden z nietrzeźwych kierujących, w Kłodzisku przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h mężczyzna jechał z prędkością 100 km/h. Po sprawdzeniu 25-latka w policyjnym systemie okazało się, że ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma 0.84 promila alkoholu w organizmie.

Postępowania w niniejszych sprawach są w toku. Mężczyznom grozi kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe