- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Wybory samorządowe 2018 – Jak i gdzie głosować?

Wybory do rady gminy, do rady powiatu i do sejmiku województwa oraz wybory burmistrza zostaną przeprowadzone w dniu 21 października 2018 r. w godzinach od 7.00 do 21.00.

Wyborco pamiętaj. Można głosować tylko na jednego kandydata! Na każdej z czterech otrzymanych kart możesz postawić tylko jeden znak X.

- Reklama -

W Mieście i Gminie Szamotuły – gminie liczącej powyżej 20 000 mieszkańców, obowiązuje nowy system wyborów do rady gminy. W miejsce dotychczasowych 21 okręgów jednomandatowych utworzono trzy nowe wielomandatowe okręgi wyborcze. Pierwszy – ośmiomandatowy okręg wyborczy obejmuje tereny wiejskie (wszystkie sołectwa) Miasta i Gminy Szamotuły. Drugi – sześciomandatowy okręg wyborczy to północno – zachodnia część Szamotuł. Trzeci okręg wyborczy, z którego wyborcy wskażą siedmiu radnych, obejmuje południowo – wschodnią część miasta.

  • Okręg wyborczy nr 1 (gmina) – mapka
  • Okręg wyborczy nr 2 i nr 3 (miasto) – mapka

Konsekwencją nowego podziału na okręgi wyborcze jest nowy przebieg granic obwodów głosowania    i zmiany w siedzibach obwodowych komisji wyborczych.
Zakres wprowadzonych zmian obrazuje tabela zamieszczona poniżej, w której ujęto jedynie te ulice (dotyczy miasta Szamotuły), bądź tylko te sołectwa (w przypadku wsi), w odniesieniu do których wystąpiły zmiany.

UWAGA! Załączona tabela zawiera wyłącznie zmienione lokalizacje siedzib obwodowych komisji wyborczych. Pozostali wyborcy głosują w dotychczasowych lokalach wyborczych.

  • LOKALE WYBORCZE – ZMIANY – kliknij

Każdy lokal obwodowej komisji wyborczej będzie odpowiednio (czytelnie) oznakowany w taki sposób, aby głosujący bez trudu mógł go odnaleźć.
Ponadto w każdym lokalu wyborczym, w widocznym miejscu, wyborca znajdzie obwieszczenia – zarówno w sprawie podziału gminy Szamotuły na okręgi wyborcze, jak i na obwody głosowania.

Zatem każdy kto wcześniej nie sprawdził, w którym lokalu głosuje, może dokonać sprawdzenia w dowolnym lokalu obwodowej komisji wyborczej.

  • Siedziby obwodowych komisji wyborczych – kliknijJAK PRAWIDŁOWO ODDAĆ GŁOS:

  • INFORMACJA O SPOSOBIE GŁOSOWANIA DO RADY GMINY – kliknij
  • INFORMACJA O SPOSOBIE GŁOSOWANIA NA BURMISTRZA MIG SZAMOTUŁY – kliknij
  • INFORMACJA O SPOSOBIE GŁOSOWANIA DO RAD POWIATÓW – kliknij
  • INFORMACJA O SPOSOBIE GŁOSOWANIA DO SEJMIKÓW WOJEWÓDZTW – kliknij

Źródło: UMiG Szamotuły

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe