Wspólnie dokonajmy niemożliwego. Zbierzmy pieniądze na leczenie Alexa

0

3 638 810 złotych. Tyle brakuje do zebrania pełnej kwoty zapewniającej 5-miesięcznemu Alexowi powrót do zdrowia. Suma maleje z każdą chwilą za sprawą zbiórki organizowanej na portalu Siepomaga.pl, która została okrzyknięta największą w historii fundacji. Włączyły się w nią osoby prywatne, instytucje i firmy, w tym Amica – producent sprzętu AGD.

Czasem życie człowieka może zmienić się z minuty na minutę. Tak właśnie stało się w przypadku rodziców Alexa Jutrzenki, kiedy dowiedzieli się, że ich kilkumiesięczny syn choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to schorzenie o podłożu genetycznym.

„Nasz synek przyszedł na świat ze śmiertelną chorobą. To zmieniło wszystko. Początkowy szok i strach zastąpiła jednak determinacja. Dziś robimy wszystko, by nasze jedyne dziecko mogło być z nami jak najdłużej” – napisała na stronie Siepomaga.pl Magda, mama chłopca.

Magda jest lekarzem na dziecięcym oddziale pediatrycznym. Na co dzień pomaga chorym i, jak przyznaje, nigdy nie myślała, że będzie walczyć także o życie własnego syna. Chłopca może uratować terapia genowa w Stanach Zjednoczonych, jej koszt to 9 mln zł.

Determinacja rodziców sprawiła, że do zbiórki zaczęło włączać się coraz więcej osób. Na Facebooku zorganizowano grupę „Licytacje dla Alexa”, na której co kilkanaście minut wystawiany jest nowy przedmiot czy usługa. I tak możemy stać się właścicielami ręcznie robionej biżuterii, wybrać się na kolację do lokalnej restauracji, spotkać się z trenerem personalnym, naprawić rower, zdobyć żywą choinkę czy… zeszłorocznego bałwana, na wypadek, gdyby w tym roku nie spadł śnieg. W poniedziałek, 25 listopada, do wspomnianych towarów aukcyjnych dołączy nowoczesny piekarnik elektroniczny klasy A+ marki Amica.

– Będziemy walczyć do końca. Alex trafił na bojową mamę. Wiem jednak, że sama nic nie zdziałam – mówi Magda Jutrzenka.

Z pomocą innych Alex ma szansę dokonać niemożliwego i wygrać walkę ze śmiertelną chorobą. Zbiórka trwa do 15 stycznia 2020 r.

Link do aukcji na Facebooku: https://bit.ly/33oLvKT 

Zobacz więcej: