- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Amica wsparła szpital w Czarnkowie

Grupa Amica od początku pandemii wspiera placówki ochrony zdrowia, wyposażając je w niezbędne środki ochrony osobistej i sprzęt ułatwiający codzienną pracę. Walka z pandemią, szczególnie podczas drugiej fali zachorowań, jest trudnym doświadczeniem dla szpitali i pracowników medycznych. Dlatego Amica po raz kolejny wysyła pomoc w postaci sprzętu AGD – tym razem do Szpitala Powiatowego ZOZ w Czarnkowie.

Trwająca od marca pandemia koronawirusa mocno nadwyręża polską służbę zdrowia, która mimo przeciwności losu nieustannie walczy o życie i zdrowie pacjentów. Ciężką pracą wykazują się szczególnie lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy każdego dnia narażeni są na kontakt  z niebezpiecznym wirusem. W ostatnim czasie o pomoc do Grupy Amica zwróciła się  Bożena Sadowska, dyrektor Szpitala Powiatowego ZOZ w Czarnkowie, która poprosiła o wsparcie w postaci sprzętu AGD. Dzięki niemu codzienność pracowników medycznych stałaby się przynajmniej odrobinę łatwiejsza.

- Reklama -

 Mamy świadomość, przed jakim wyzwaniem staje obecnie polska służba zdrowia, i jak ważne jest, również dla naszych pracowników, jak temu wyzwaniu sprosta. Znaczna część załogi naszej fabryki we Wronkach to mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, więc otrzymawszy prośbę o wsparcie tamtejszego szpitala, nie wahaliśmy się ani chwili. Do darowanego sprzętu dołączamy wyrazy szacunku dla poświęcenia lekarzy, pielęgniarek, laborantów i innych pracowników tej placówki w trudnym czasie pandemii – mówi Jacek Rutkowski, prezes Grupy Amica.

Do Szpitala Powiatowego ZOZ w Czarnkowie trafiły dwie chłodziarko-zamrażarki, cztery kuchenki mikrofalowe oraz sześć czajników elektrycznych. Przekazanie darowizny odbyło się 5 listopada  w Czarnkowie. W imieniu firmy sprzęt na ręce Bożeny Sadowskiej złożył Henryk Szlachetka, dyrektor ds. ochrony w Grupie Amica.

Grupa Amica regularnie angażuje się w pomoc placówkom ochrony zdrowia. W ostatnim czasie firma przekazała 50 000 rękawiczek jednorazowych szpitalowi Miejskiemu im. J. Strusia w Poznaniu. W kwietniu placówka otrzymała 200 tysięcy złotych na leczenie i minimalizowanie ryzyka zakażenia personelu oraz pacjentów. W maju przekazano 5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli ochronnych, 2 tysiące maseczek FFP2 i lodówkę. Aparaty wspomagające oddychanie i sprzęt ochronny trafiły także do szpitala w Szamotułach. Grupa Amica niesie pomoc nie tylko wielkopolskim placówkom – darowizny otrzymały również szpitale w Leżajsku, Nisku i Tarnobrzegu.

ŹródłoAmica S.A.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe